Łazienka w drewnie - te pomysły na aranżacje są praktyczne i efektowne

Myśląc o łazience najczęściej myślimy o wykończeniu jej praktycznymi płytkami, które są łatwe do mycia. Jednak coraz częściej w projektach pojawiają się również elementy drewniane.

Drewno w łazienceDrewno w łazience Fot. Shutterstock

Drewno jest zdecydowanie pięknym materiałem, który zachwyca szczególnie z wiekiem. Jednak najczęściej robimy wszystko by zabezpieczyć drewno przed wodą i nie narażać go na kontakt z wilgocią. Czy więc drewno nadaje się do łazienek?

Drewno drewnu nierówne, całkiem inaczej zachowa się w kontakcie z wilgocią miękka sosna, a inaczej egzotyczne drewno takie jak merbau czy tek. Decydując się na wykorzystanie drewna w łazience konieczne jest dobranie gatunku, który ma niską kurczliwość i odpowiednią twardość. Drewno egzotyczne charakteryzuje się wysoką zawartością naturalnych olejków, dzięki czemu jest odporne na działanie wody. 

Gatunki drewna egzotycznego najlepiej odporne na trudne warunki w łazience, to między innymi: merbau, tek, iroko lub padouk, ale możemy również wykorzystać nasze lokalne wytrzymałe gatunki takie jak modrzew lub dąb. 

By podkreślić naturalne walory drewna, konieczne jest odpowiednie łączenie materiałów we wnętrzu. Z czym więc łączyć drewno we wnętrzu? 

Drewno jest neutralnym materiałem wykończeniowym, przez co idealne współgra z wieloma innymi materiałami, i sprawdzi się zarówno w aranżacjach w stylu klasycznym jak i nowoczesnym czy skandynawskim. 

Od kilku lat szczególnie popularne jest połączenie drewna z kamieniem, co daje bardzo ciepły i przytulny efekt naturalnego wnętrza. 

Najprostszym i najbardziej praktycznym połączeniem kolorystycznym dla drewna w łazience jest drewno i szarość. Różne odcienie szarości takie jak popiel, lub grafit lub antracyt będą ciekawie wyglądać w połączeniu z naturalnym rysunkiem drewna. 

Drewno w łazienceDrewno w łazience Fot. Shutterstock

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.