Jesień na balkonie - jak stworzyć najpiękniejsze roślinne kompozycje

M Polak
12.10.2022 18:00
Jesień nie musi być szara, bura i ponura. Dzięki odpowiednim kwiatom możesz ożywić swój jesienny balkon. Jakie są najlepsze jesienne kwiaty na balkon?

Jakie kwiaty wybrać jesienią na balkon? Te 3 najpopularniejsze gatunki zachwycają kolorami i nie mają dużych wymagań. Warto więc zdecydować się na te kolorowo kwitnące rośliny, by stworzyć piękną jesienną kompozycję na balkonie.

1. Owiane złą sławą chryzantemy

Chryzantemy przez wiele lat kupowane były najczęściej w okresie święta Wszystkich Świętych i kojarzone są głównie z cmentarnymi wiązankami. Jednak te piękne kwiaty sprawdzą się na jesienne balkony. Chryzantemy dostępne są w wielu kolorach, takich jak żółty, biały, czerwony, fioletowy, różowy czy pomarańczowy, więc umożliwią tworzenie wielobarwnych jesiennych kompozycji. Chryzantemy lubią słońce, należy je postawić więc w słonecznym miejscu i regularnie podlewać. 

2. Popularne wrzosy

Wrzosy nieodłącznie kojarzą nam się z jesienią, a ich kwiatami możemy cieszyć się od lipca, czasem nawet do listopada. Wrzosy również są dostępne w kilku kolorach, i mogą zdecydowanie różnić się od siebie wielkością, gdyż największe okazy dorastają aż do 60 cm. Wrzosy to kwiaty, które sprawdzają się nie tylko w większych grupach ale również jako solitery. 

Na balkonie warto zasadzić je w miejscu osłoniętym od wiatru. 

3. Astry, marcinki, michałki

Astry w odcieniach różu, fioletu lub niebieskiego kwitną nawet do listopada i urozmaicają kompozycje na naszych balkonach. Wymagają one słonecznych stanowisk i bardzo źle znoszą przesuszanie, dlatego konieczne jest regularne podlewanie. 

Więcej o: