A$AP Rocky i kultowe kaktusy Gufram, czy to początek jego kariery jako designera?

Amerykański raper to znany zwolennik grzybów, nie dziwi więc współpraca z włoską marką, która zaowocowała... grzybami na kaktusie. Zabawny i niekonwencjonalny projekt został zaprezentowany podczas Design Miami.

Włoska marka Gufram została założona już w 1966 roku i od tamtego czasu znana jest z przekraczania kolejnych granic w świecie designu. Projektanci marki od lat kreują produkty w duchu radykalnego designu i chętnie eksperymentują. Radykalny design to określenie używane, by opisać wyraz buntu, który widzieliśmy we wzornictwie lat 70, a projekty w jego duchu zachwycają oryginalnością i dużą dawką ironii. Przez lata poznaliśmy ich twórczość jako zabawną, a także niekonwencjonalną i wywrotową. Możemy też powiedzieć, że Gufram to artyści i rzemieślnicy, którzy kolejnymi zaprojektowanymi przedmiotami poruszają rynek designu na świecie. 

Nie dziwi więc aż tak bardzo ich współpraca z amerykańskim raperem A$AP Rocky, który przez 11 lat swojej obecności na scenie muzycznej stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci branży kreatywnej. W tym roku w ramach Miami Design Week zdecydował się na debiut swojego nowego studia projektowego HOMMEMADE, które będzie zajmować się kreatywnymi i niekonwencjonalnymi projektami, które mają zmienić branżę projektowania wnętrz. 

Współpraca znanej marki projektowej Gufram i znanego rapera skupiła się na definicji nowego podejścia do najbardziej kultowego projektu włoskiego biura. W 1972 roku  Drocco i Mello stworzyli CACTUS, który szybko stał się ikoną włoskiego wzornictwa i ruchu radykalnego designu. Przez ostatnie 50 lat był produkowany w różnych kolorach z elastycznego poliuretanu. 

Jego nowa wersja, która powstała we współpracy z A$AP Rocky została nazwana The Shroom CACTUS, została wyprodukowana w limitowanej serii dziewięciu sztuk. Jest to wysoki na ponad 120 cm zielony kaktus, który sam w sobie jest identyczny z oryginałem, jednak dodano do niego ręcznie malowane grzyby. 

Jest to pierwsza współpraca mojego studia projektowego HOMMEMADE, a ponieważ zawsze byłem zwolennikiem grzybów słuszne było dodanie ich do kultowego kaktusa. - mówił A$AP Rocky

Współpraca włoskiej marki i amerykańskiego rapera została zaprezentowana podczas Design Miami w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni wystawowej. Utopijny las, który urzeka intensywnymi kolorami, jest wspaniałym miejscem do ekspozycji The Shroom CACTUS, a zwiedzający mogą chodzić wokół niego po miękkim zielonym jak trawa dywanie, na którym rozsypane są ceramiczne kwiaty. Pod niebieskim niebem psychodeliczny kaktus jest nietuzinkową premierą nowej marki projektowej Hommemade. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA