Jak wyczyścić piekarnik bez szorowania? Umieść ten składnik w naczyniu i rozgrzej piec! Efekt WOW!

Czyszczenie piekarnika to nie taka prosta sprawa. Zwłaszcza wtedy, gdy brud jest już mocno zapieczony. Są jednak skuteczne domowe sposoby czyszczenia piekarnika z przypalonego tłuszczu i to bez szorowania!

Jak czyścić piekarnik? 

Czyszczenie piekarnika wymaga przede wszystkim regularności. Zabieg ten najlepiej wykonywać po każdym jego użyciu. Nie dopuścimy wówczas do zapieczenia brudu i tłuszczu. Wystarcza wtedy z reguły przetarcie powierzchni. Niestety większość osób przypomina sobie o tym dopiero podczas większego sprzątania lub wtedy, gdy sprzęt nie wygląda już najlepiej. Co więcej, gromadzący się brud może prowadzić do pojawienia się w kuchni nieprzyjemnych zapachów, szczególnie podczas pracy piekarnika. 

Czyszczenie piekarnika bez szorowaniaCzyszczenie piekarnika bez szorowania fot. shutterstock

Jak wyczyścić piekarnik z przypalonego tłuszczu bez szorowania?

Czy da się wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik bez szorowania? Odpowiedź brzmi - tak! Warto poznać ten prosty i skuteczny domowy sposób. 

Potrzebne nam będą jedynie: cytryny, woda i naczynie żaroodporne. Sok z kilku cytryn mieszamy z wodą i wlewamy do naczynia żaroodpornego. Miksturę umieszczamy w piekarniku i nastawiamy piec na ok. 180 stopni. Trzymamy tak roztwór kilkanaście minut do godziny. Po upływie czasu, wnętrze piekarnika wystarczy jedynie delikatnie przetrzeć ściereczką z mikrofibry.

Podgrzewana mieszanka nie tylko usunie cały zaschnięty tłuszcz, sprawi też, że w naszej kuchni będzie pięknie pachniało!

Więcej o: