Japandi to jeden z największch wnętrzarskich trendów tego roku. Jak urządzić salon w tym stylu?

Japandi to połączenie stylu skandynawskiego, minimalizmu oraz wabi-sabi. Ta mieszanka stylów skupia wszystko, co najlepsze z każdego z nich. Jak urządzić salon najmodniejszej stylistyce tego sezonu?

Czym jest styl Japandi oraz skąd wzięła się jego nazwa? 

Styl Japandi to połącznie stylu Japońskiego oraz Skandynawskiego i stąd właśnie wzięła się jego oryginalna nazwa będąca połączeniem słowa Japanese oraz Scandinavian. Japandi jest więc stylem, który łączy w sobie poszczególne elementy, charakterystyczne dla obydwóch kultur. 

Japandi to styl charakteryzujący się minimalizmem i prostymi, geometrycznymi formami. Nie zabraknie w nim także typowych dla stylu skandynawskiego stonowanych barw oraz zamiłowania do naturalnych materiałów takich jak drewno.

Z estetyki Japońskiej, styl Japandi zaczerpną z pewnością pewną otwartość dla nieidealnych struktur, a także duże zamiłowanie dla naturalnego rzemiosła. Stąd właśnie we wnętrzach urządzanych w tym właśnie stylu, obecność ceramicznych lub glinianych naczyń oraz obrazów strukturalnych.

Zobacz również: TOP 5 stylizacji paznokci dla miłośniczek szyku i klasyki. Elegancja w nowoczesnym wydaniu

Jak urządzić swój salon w stylu Japandi? Warto postawić na konkretne meble oraz dodatki

W związku z faktem, że styl Japandi stanowi połączenie kilku innych estetyk, jest w nim miejsce na dużą różnorodność. Można bowiem dowolnie łączyć ze sobą elementy, biorą większą lub mniejszą część z poszczególnych styli. Z pewnością jednak w stylu Japandi nie ma miejsca na mocne kolory czy sztuczne materiały. Jeśli więc pragniemy urządzić wnętrze w tej właśnie estetyce warto zrezygnować z żółtych ścian czy niebieskiej kanapy. Zdecydowanie nie sprawdzi się także np. stolik wykonany z pleksi czy inne plastikowe dodatki. 

Sercem każdego salonu jest kanapa. Dobrze jakby była ona utrzymana w neutralnej, beżowej kolorystyce oraz posiadała prosty geometryczny kształt. W salonie w stylu Japadni dobrze wyglądać będą drewniane meble. Warto więc postawić na naturalną komodę czy stolik kawowy np. z plastra drewna. W stylu Japandi królują naturalne materiały i tekstury, doskonałą opcją będzie więc umieszczenie we wnętrzu np. samodzielnie wykonanych dodatków takich jak obrazy strukturalne czy ceramika.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.