Wyjątkowa roślinna dekoracja do łazienki. Nie wymaga żadnej pielęgnacji i zachowuje swój piękny wygląd na długo

Ta nietypowa, ale wyjątkowa roślinna dekoracja ożywi wnętrze każdej łazienki, nadając pomieszczeniu naturalnego, przyjemnego charakteru. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich roślin nie wymaga ona pielęgnacji, a prezentuje się naprawdę zjawiskowo.

Ściana zieleni w łazience – nietypowa dekoracja wnętrza

Ściana zieleni w łazience nadaje pomieszczeniu naturalnego klimatu, dzięki czemu relaks w jego zaciszu jest jeszcze przyjemniejszy. Ta dekoracja sprawia, że chłodne wnętrze nabiera życia. Ściana zieleni najczęściej montowana jest w pomieszczeniach bardzo dobrze oświetlonych, dzięki czemu rośliny mogą się bezproblemowo rozwijać. Ewentualnie jest ona wykonywana ze sztucznych roślin, jednak te nie prezentują się tak zjawiskowo. Decydując się na ścianę zieleni w łazience, należy dokładnie przemyśleć dobór roślin i usytuowanie dekoracji.

Czytaj też: Te rośliny nie tylko pięknie wyglądają, ale "poprawiają samopoczucie". Numer 1 zaskakuje

Jaka roślina sprawdzi się najlepiej na ścianę zieleni w łazience?

Ze względu na wymagania większości roślin co do odpowiedniego dostępu światła ich dobór do łazienki jest nieco ograniczony. Co innego, jeśli do pomieszczenia tego dostaje się duża ilość światła dziennego, jednak raczej nie jest to często spotykane. Najlepszym wyborem na ścianę zieleni w łazience jest mech stabilizowany. Jest to roślina, której rozwój został zahamowany, a właściwości wizualne zachowane. Struktura mchu stabilizowanego niczym nie różni się od tej naturalnej, a nie wymaga dostępu do światła ani podlewania. Jest to zdecydowanie lepszy wybór niż sztuczne rośliny.

Co zrobić, aby ściana zieleni z mchu przetrwała w łazience?

Mech stabilizowany nie wymaga pielęgnacji, podlewania ani przycinania. Jednak, aby zachować jego piękny, naturalny wygląd należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które warto wziąć pod uwagę już na etapie projektowania ściany. Paneli z mchem nie można umieszczać bezpośrednio przy źródłach ciepła np. grzejnikach. Należy zachować od nich odstęp nie mniejszy niż jeden metr. Dekoracji z mchu nie można wieszać również nad kabiną prysznicową czy wanną, ponieważ zbyt duży i bezpośredni nadmiar wilgoci może mu zaszkodzić.

Czytaj też: Lata 90. wracają pełną parą. Modny w tamtym okresie manicure podbija na nowo serca kobiet

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.