Jakie kwiaty można posadzić jesienią na balkonie? Marcinki kochają tę porę roku, ale nie tylko one

Powoli zmierzamy w kierunku jesieni, a to dla wielu osób oznacza pożegnanie z kwiecistym balkonem. Nic bardziej mylnego, barwność aranżacji balkonu możemy po prostu nieco zmodyfikować, dzięki tym trzem roślinom kwitnącym.

Wiele osób o aranżacji balkonu myśli sezonowo. Planujemy roślinność, która poradzi sobie na nim jedynie latem, ale ukwiecony balkon możemy mieć również jesienią, zanim nastaną większe przymrozki. To piękna zmiana scenerii, która będzie bardzo cieszyć oko, dzięki nietypowym odmianom kwiatów. 

Królowie balkonu. Marcinki zachwycają kolorami

Zanim przejdziemy do roślin jednorocznych, to warto nadmienić, że niektóre rośliny doniczkowe są wieloletnie i kwitną aż do jesieni. Należą do nich nieduże odmiany róż pnących, które z powodzeniem poradzą sobie na balkonie, jedynie wymagają odpowiedniej podpory lub kratki. Później należy je zabezpieczyć okryciem przed mrozem.

Rośliny jednoroczne, które możemy już teraz zasadzić na balkonie to z pewnością marcinki, czyli astry bylinowe. Możemy przebierać w kolorach i odmianach, ale w pojemnikach na balkonie najlepiej poradzą sobie te o mniejszych rozmiarach i bardziej kompaktowym pokroju, czyli astry 'Judith', 'Winston Churchill'.

Zobacz też: Mieszkanie w stylu urban jungle podbija internet. Prawdziwy szyk w rytmie natury

Wrzosowe kobierce na balkonie. Rozchodniki są łatwe w uprawie

Niezwykle popularne rośliny doniczkowe, które lubią jesień na balkonie to wrzosy. O tej porze pojawia się ich zatrzęsienie w ofercie marketów. Warto sobie uświadomić, że doczekaliśmy się odmian, które są naprawdę duże i obfite, dlatego mogą być naprawdę zjawiskową ozdobą. Występują w odcieniu białym, różowym, fioletowym i czerwonym, możemy je mieszać, tworząc własne kompozycje.

Przy sadzeniu pamiętajmy, że wrzosy wymagają kwaśnej gleby u częstego podlewania. Na balkonie poradzi sobie też rozchodnik. Kwitnie od sierpnia aż do późnej jesieni i ma stosunkowo małe wymagania, ponieważ rośnie w niemal każdej glebie i wybacza chwilowe przesuszenie. Ma dekoracyjne kwiatostany w kolorze różowym. 

Zobacz też: Już nie tylko olejowanie włosów. Teraz włosomaniaczki promują ten zabieg jako ratunek dla suchych kosmyków

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.