Kosze na bieliznę z polskich sklepów [CENY]

W nawet najmniejszym mieszkaniu potrzebujemy miejsca, w którym będziemy odkładać bieliznę do prania. Przedstawimy galerię takich produktów z polskich sklepów.
Kosze na pranie Kosze na pranie Fot.planetadesign.pl

Kosz do siedzenia

Aerodynamiczny kosz, który pełni dwie funkcje. Można w nim przechowywać rzeczy do prania, można też usiąść. Kosz wykonano z włókna szklanego i polakierowano na wysoki połysk. Okrągła poduszka do siedzenia została wypełniona pianką poliuretanową i obita sztuczną skórą. Kosz nie jest bardzo pojemny (25 litrów), ma wysokość 50 cm, średnica w najszerszym miejscu to około 36 cm. Może okazać się bardzo praktycznym elementem wyposażenia łazienki, kiedy po długim i wyczerpującym dniu chcemy na chwilę usiąść i na przykład posegregować rzeczy do prania albo zmyć makijaż. Cena od 199zł do 290 zł, do kupienia w sklepie internetowym Planeta Design.

dodatki, akcesoria, male meiszkanie, designFot. planetadesign.pl

Kosze na bieliznę Kosze na bieliznę Fot. rossi.pl

Jak wazon

Kosz, który kształtem przypomina sporych rozmiarów wazon będzie idealnym elementem wyposażenia pokoju kąpielowego. Wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wymaga samodzielnego montażu, jest dość pojemny i ma wysokości 65 cm. Kosz Nifea zaprojektował dla marki Guzzini Roberto Giacomucci, cena 395 zł. Do wyboru pięć kolorów - można kupić w sklepie Rossi.

design, pomysły, dodatki, akcesoria, małe mieszkanieFot. rossi.pl

Kosze na prawnie z polskich sklepów Kosze na prawnie z polskich sklepów Fot. brabantia.pl

Składany - oszczędność miejsca

Składane kosze na pranie będą idealną alternatywą dla niewielkich przestrzeni mieszkalnych. Ciekawą propozycję znaleźliśmy w sklepie Brabantia. Kosz Laundry ToGo można nie tylko złożyć ale również dzięki uchwytom można łatwo przenieść w inne miejsce. Spodoba się tym, którzy często korzystają z usług pralniczych. Cena 139 zł.

akcesoria, małe mieszkanie, dodatki, wzornictwo, drewnoFot. brabantia.pl

Inny kosz do złożenia oferuje IKEA. Posiada cylindryczny kształt i wysokość 50 cm. Wykonany z przewiewnego nylonu na stalowej sprężynie. Cena 24,99 zł. Najtańszą ofertę składanych koszy znaleźliśmy w Jysk, ten kosz kosztuje 11,50 zł. Po złożeniu nie zajmie dużo miejsca.

pomysły, dodatki, małe meiszkanieFot. IKEA

design, dodatki, pomysły, małe mieszkanieFot. JYSK

Kosze na bieliznę Kosze na bieliznę Fot. bloombety.com

Pleciony

W łazience zaaranżowanej w stylu rustykalnym lub orientalnym idealnie będą się komponowały kosze plecione. W ofercie rynkowej znajdziemy je w różnych kształtach i wyplatane z różnych materiałów. Czasami może się okazać, ze ciekawy kosz znajdziemy w trakcie wakacyjnych wojaży i uda nam się go przywieźć do domu. Na przykład kosz z liści palmowych pochodzący z Kenii (cena149 zł).

design, dodatki, pomysły, małe mieszkanieFot. etnobazar.pl

Plecione kosze znajdziemy również z Jysk (cena około 169 zł) oraz w Ikea (cena od 129,99do 159,99).

dodatki, design, akcesoria, pomysły, małe mieszkanieFot. JYSK

dodatki, design, pomysły, akcesoria, designFot. IKEA

Kosze na bieliznę Kosze na bieliznę Fot. kosze-brabantia.pl

Do segregowania prania

Kosz marki Brabantia pozwoli uporządkować kwestię prania w domu. Dzięki niemu będziemy mogli segregować przeczy do prania ? osobno białe i na przykład kolorowe. Jego wnętrze podzielono bowiem za pomocą dwóch, wyjmowanych, bawełnianych worków. Korpus wykonano ze stali nierdzewnej, pokrywę z drewna bambusowego. Dużym ułatwieniem jest funkcja "Quick drop", czyli otwory w pokrywie, które umożliwiają wrzucenie prania do kosza bez potrzeby otwierania wieka. Wysokość 64 cm, pojemność 40 litrów. Cena około 689 zł, do kupienia w sklepie Kosze-Brabantia.pl

Dużo bardziej pojemny (130 litrów) jest rozkładany kosz marki Wenko. Został wykonany z odpornego na ścieranie i rozdarcia materiału poliestrowego o właściwościach wodoodpornych. Na lekkim stelażu umieszczono trzy komory z nadrukiem, dodatkowo wyposażono w wygodne uchwyty, które pozwolą przenieść kosz w dowolne miejsce. Cena 139,99 zł, do kupienia w sklepie Emako.pl

design, dodatki, małe mieszkanieFot. emako.pl

Kosze na bieliznę Kosze na bieliznę Fot. fabrykaform.pl

Dla miłośnika designu

Nazywa się Baba i został zaprojektowany przez Stefano Giovannoni dla Alessi. Jest najwyższym (46,5 cm) z serii pojemników o tej nazwie, w zamyśle projektanta miał właśnie służyć do składowania bielizny do prania. Cena 1530 zł, do kupienia w sklepie Fabryka Form.

dodatki, design, projektanciFot. fabrykaform.pl

Zamiast eksponować kosz na brudną bieliznę, można go ukryć w zabudowie meblowej. Takie kosze oferują producenci mebli łazienkowych, do kupienia w sklepach z wyposażeniem wnętrz lub wykonywanych na zamówienie.

Więcej o: