Kosze na bieliznę z polskich sklepów [CENY]

W nawet najmniejszym mieszkaniu potrzebujemy miejsca, w którym będziemy odkładać bieliznę do prania. Przedstawimy galerię takich produktów z polskich sklepów.

Kosz do siedzenia

Aerodynamiczny kosz, który pełni dwie funkcje. Można w nim przechowywać rzeczy do prania, można też usiąść. Kosz wykonano z włókna szklanego i polakierowano na wysoki połysk. Okrągła poduszka do siedzenia została wypełniona pianką poliuretanową i obita sztuczną skórą. Kosz nie jest bardzo pojemny (25 litrów), ma wysokość 50 cm, średnica w najszerszym miejscu to około 36 cm. Może okazać się bardzo praktycznym elementem wyposażenia łazienki, kiedy po długim i wyczerpującym dniu chcemy na chwilę usiąść i na przykład posegregować rzeczy do prania albo zmyć makijaż. Cena od 199zł do 290 zł, do kupienia w sklepie internetowym Planeta Design.

dodatki, akcesoria, male meiszkanie, designFot. planetadesign.pl

Jak wazon

Kosz, który kształtem przypomina sporych rozmiarów wazon będzie idealnym elementem wyposażenia pokoju kąpielowego. Wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wymaga samodzielnego montażu, jest dość pojemny i ma wysokości 65 cm. Kosz Nifea zaprojektował dla marki Guzzini Roberto Giacomucci, cena 395 zł. Do wyboru pięć kolorów - można kupić w sklepie Rossi.

design, pomysły, dodatki, akcesoria, małe mieszkanieFot. rossi.pl

Składany - oszczędność miejsca

Składane kosze na pranie będą idealną alternatywą dla niewielkich przestrzeni mieszkalnych. Ciekawą propozycję znaleźliśmy w sklepie Brabantia. Kosz Laundry ToGo można nie tylko złożyć ale również dzięki uchwytom można łatwo przenieść w inne miejsce. Spodoba się tym, którzy często korzystają z usług pralniczych. Cena 139 zł.

akcesoria, małe mieszkanie, dodatki, wzornictwo, drewnoFot. brabantia.pl

Inny kosz do złożenia oferuje IKEA. Posiada cylindryczny kształt i wysokość 50 cm. Wykonany z przewiewnego nylonu na stalowej sprężynie. Cena 24,99 zł. Najtańszą ofertę składanych koszy znaleźliśmy w Jysk, ten kosz kosztuje 11,50 zł. Po złożeniu nie zajmie dużo miejsca.

pomysły, dodatki, małe meiszkanieFot. IKEA

design, dodatki, pomysły, małe mieszkanieFot. JYSK

Pleciony

W łazience zaaranżowanej w stylu rustykalnym lub orientalnym idealnie będą się komponowały kosze plecione. W ofercie rynkowej znajdziemy je w różnych kształtach i wyplatane z różnych materiałów. Czasami może się okazać, ze ciekawy kosz znajdziemy w trakcie wakacyjnych wojaży i uda nam się go przywieźć do domu. Na przykład kosz z liści palmowych pochodzący z Kenii (cena149 zł).

design, dodatki, pomysły, małe mieszkanieFot. etnobazar.pl

Plecione kosze znajdziemy również z Jysk (cena około 169 zł) oraz w Ikea (cena od 129,99do 159,99).

dodatki, design, akcesoria, pomysły, małe mieszkanieFot. JYSK

dodatki, design, pomysły, akcesoria, designFot. IKEA

Do segregowania prania

Kosz marki Brabantia pozwoli uporządkować kwestię prania w domu. Dzięki niemu będziemy mogli segregować przeczy do prania ? osobno białe i na przykład kolorowe. Jego wnętrze podzielono bowiem za pomocą dwóch, wyjmowanych, bawełnianych worków. Korpus wykonano ze stali nierdzewnej, pokrywę z drewna bambusowego. Dużym ułatwieniem jest funkcja "Quick drop", czyli otwory w pokrywie, które umożliwiają wrzucenie prania do kosza bez potrzeby otwierania wieka. Wysokość 64 cm, pojemność 40 litrów. Cena około 689 zł, do kupienia w sklepie Kosze-Brabantia.pl

Dużo bardziej pojemny (130 litrów) jest rozkładany kosz marki Wenko. Został wykonany z odpornego na ścieranie i rozdarcia materiału poliestrowego o właściwościach wodoodpornych. Na lekkim stelażu umieszczono trzy komory z nadrukiem, dodatkowo wyposażono w wygodne uchwyty, które pozwolą przenieść kosz w dowolne miejsce. Cena 139,99 zł, do kupienia w sklepie Emako.pl

design, dodatki, małe mieszkanieFot. emako.pl

Dla miłośnika designu

Nazywa się Baba i został zaprojektowany przez Stefano Giovannoni dla Alessi. Jest najwyższym (46,5 cm) z serii pojemników o tej nazwie, w zamyśle projektanta miał właśnie służyć do składowania bielizny do prania. Cena 1530 zł, do kupienia w sklepie Fabryka Form.

dodatki, design, projektanciFot. fabrykaform.pl

Zamiast eksponować kosz na brudną bieliznę, można go ukryć w zabudowie meblowej. Takie kosze oferują producenci mebli łazienkowych, do kupienia w sklepach z wyposażeniem wnętrz lub wykonywanych na zamówienie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.