Ozdoby wielkanocne ręcznie robione z papieru - proste i efektowne

Ozdoby wielkanocne ręcznie robione to wielka frajda dla całej rodziny. Wielkanoc i wiosna są już tuż za rogiem więc warto pokusić o wielkanocne dekoracje w domu. Stylowe gałązki pełne ręcznie robionych papierowych kwiatów będą w sam raz. Oto prosty tutorial na efektowne ozdoby, które przygotują nasz dom na nowy sezon.

Ozdoby wielkanocne ręcznie robione

Ozdoby wielkanocne ręcznie robione z papieru będą zdobić nie tylko przez Wielkanoc. Wykonasz je łatwo, a będą zdobić dom przez cała wiosnę. Możesz je zrobić sam, jak i razem z dziećmi. Będzie to dla nich świetna zabawa.

Pleciony koszyk wielkanocny. Piękna ozdoba na Wielkanoc, którą zrobisz sam

Ozdoby wielkanocne z papieru ręcznie robione

Origami przywędrowało do nas z Japonii. Sztuka składania papieru nie jest jednak tak skomplikowana, jakby się mogło wydawać. Wymaga jednak skupienia i precyzji. Prezentujemy, jak zrobić ręcznie efektowne kwiaty z papieru, które zawieszone na białej gałęzi wniosą powiew wiosny do naszego domu. Będą także stanowić idealne dekoracje wielkanocne.

Wielkanocne ozdoby - jak zrobić samemu

Ozdoby wielkanocne ręcznie robione z papieru  - potrzebne materiały:

  • papier z ładnym kwiecistym wzorem, np. Washi Origami
  • odpowiadający kolorystycznie papier w jednolitym kolorze
  • mocny papier na szablony
  • nożyczki
  • ołówek
  • dziurkacz ozdobny do wycinania małych kwiatków
  • pobielone gałęzie
  • klej w sztyfcie
  • samoprzylepna taśma dwustronna

Fot. tes

Ozdoby wielkanocne ręcznie robione - KROK 1.

1.Przygotuj materiał. 2. Z mocnego papieru wytnij kwiaty zgodnie ze wzorem. Z kwiecistego papieru powycinaj małe kwadraty: 9 x 9 cm, z papieru o jednolitym kolorze: 12 x 12 cm.

Dekoracyjne zawieszki z wydmuszek na Wielkanoc

Fot. tesa

Ozdoby wielkanocne z papieru ręcznie robione - KROK 2.

1. Złóż kwadrat na pół tworząc prostokąt. 2. Złóż prostokąt ponownie na pół, tworząc kwadrat.

Fot. tesa

Ozdoby wielkanocne ręcznie robione z papieru - KROK 3.

1. Kwadrat złóż w trójkąt po przekątnej wychodzącej z zamkniętego rogu. 2. Przyłóż szablon do zamkniętego narożnika, przekopiuj i wytnij wzór.

Fot. tesa

Wielkanocne ozdoby ręcznie robione - KROK 4.

1. Wytnij kształt. Rozwiń kwiat i powtórz ten proces z dowolną liczbą kawałków papieru. 2. Nanieś klej na środek kwiatów w jednolitym kolorze i do każdego z nich przyklej kwiat wzorzysty.

Fot. tesa

Ozdoby świąteczne wielkanocne ręcznie robione - KROK 5.

1. Za pomocą dziurkacza ozdobnego z pozostałego papieru powycinaj małe kwiatki i przyklej je pośrodku dużych kwiatów. 2. Z tyłu każdego kwiatu przyklej mały kawałek dwustronnej taśmy i przymocuj gotowe kwiaty do gałęzi.

Ozdoby wielkanocne ręcznie robione drzewko z gwiazdkami - jak to się robi:

Gałęzie pomaluj farbą ścienną. Wykonaj szablon kwiatu z grubego papieru. Z kwiecistego papieru powycinaj małe kwadraty: 9 x 9 cm, a z papieru o jednolitym kolorze: 12 x 12 cm. Kwadraty kawałek papieru złóż najpierw w prostokąt, po czym ponownie na pół, aby uzyskać kwadrat. Uzyskany kwadrat złóż w trójkąt po przekątnej wychodzącej z zamkniętego rogu. Przyłóż szablon do zamkniętego narożnika, przekopiuj i wytnij wzór. Rozwiń kwiat i powtórz proces z dowolną liczbą kawałków papieru. Nanieś klej na środek kwiatów w jednolitym kolorze i do każdego z nich przyklej kwiat wzorzysty. Za pomocą ozdobnego dziurkacza z pozostałego papieru powycinaj małe kwiatki i poprzyklejaj je pośrodku dużych kwiatów. Z tyłu każdego kwiatu przyklej mały kawałek dwustronnej taśmy i przymocuj gotowe kwiaty do gałęzi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.