W wolnym czasie zbudował dla siebie mały domek. Teraz żyje ze sprzedaży podobnych

Amerykanin, James Stoltzfus był stolarzem z 14-letnim doświadczeniem. W 2014 roku, zainspirowany przez przyjaciela, postanowił w wolnym czasie zbudować dla siebie mały, kompaktowy domek na kółkach. Budował go wieczorami po pracy i w weekendy. Realizacja planu zajęła mu osiem miesięcy.

Od hobby do biznesu

Z zewnątrz domek ma prosty, dość męski charakter. Wnętrze wydaje się zaskakująco przestronne, mimo, że ma ok. 12 m kw. Jest tam przestrzeń dzienna, kuchnia, antresola z miejscem do spania i łazienka. Żeby wszystko, co niezbędne się zmieściło oraz uzyskać maksimum komfortu, zastosował wiele trików aranżacyjnych. Przy okazji udało się stworzyć stylową aranżację, przywodzącą na myśl skandynawskie wnętrza. Szczególną uwagę zwracają drewniane elementy wyposażenia - antresola z regałem czy szafki kuchenne -  wszystkie wykonane własnoręcznie przez autora konstrukcji. Minimalistyczny, prosty wystrój ocieplają tkaniny, wygodna sofa i nieliczne ozdoby.

To, co zaczęło się jako hobby, przerodziło się w pełnoetatowy biznes. Stoltzfus przekonany o wysokiej jakości swojego projektu, dostrzegł niszę na rynku i zaczął oferować repliki swojego domku na sprzedaż. Z pomocą żony założył firmę o nazwie Liberation Tiny Homes. Domek bez wewnętrznego wyposażenia można nabyć za 11,5 tys. dolarów. W cenie jest przyczepa, na której dom można przewozić z miejsca na miejsce. Natomiast z pełnym wyposażeniem to wydatek rzędu 37,5 tys. dolarów. W tej cenie są cedrowy siding, laminowane podłogi, pełne wyposażenie kuchni oraz łazienki i wiele więcej.

Mały domek to styl życia

Jak podkreśla Stoltzfus, jego domki pozwalają prowadzić życie bardziej oszczędne, a jednocześnie nabywcy zyskują wolność - mogą mieszkać w zasadzie wszędzie w komfortowych warunkach.

Firma Stoltzfusa wpisuje się w ruch małych domków, który przybiera na sile w Stanach Zjednoczonych. Jego zwolennicy rezygnują z wielkich domów czy mieszkań w mieście i przeprowadzają się do niedużych domków. W nich są w stanie prowadzić życie bardziej świadome, ekologiczne i nieskrepowane przez kredyty hipoteczne czy inne wieloletnie zobowiązania.

Teraz w ofercie firmy Liberation Tiny Homes jest kilka modeli domków. Niedawno zaczęła oferować także domki do wynajęcia za pośrednictwem portalu airbnb.com.

W jakim stylu młodzi Polacy urządzają swoje wnętrza?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.