Eleganckie mieszkanie młodej ilustratorki

Ilustratorka Iris Olschewski tworzy piękne kartki świąteczne i uwielbia rozkoszować się świątecznym czasem. Nam pokazała swoje monachijskie mieszkanie ozdobione na święta.

W mieszkaniu ilustratorki Iris Olschewski w monachijskiej dzielnicy Schwabing można poczuć świąteczną atmosferę. Na półmiskach piętrzą się kawałki świątecznego ciasta, a lampiony, adwentowe wieńce, świece i dekoracje zdradzają, że w tym domu mieszka ktoś, kto nie może doczekać się świąt. Jej mieszkanie nie jest zbyt wielkie, więc zrezygnowała z choinki.

 Zwykle nie mam bożonarodzeniowego drzewka, bo brakuje mi miejsca. Za to co roku kupuję niezwykłe świąteczne dekoracje – na przykład zabawne wigilijne burgery – i wieszam je na choince rodziców, kiedy ich odwiedzam

- mówi właścicielka mieszkania.

Iris postawiła na klasyczną elegancję - proste formy, czyste linie i jasne kolory. Żeby nie zagracać zbytnio przestrzeni, wyselekcjonowała starannie meble i dodatki. Teraz najwięcej jest tych świątecznych, ale ilustratorka zawsze stawia na świeże kwiaty. "Lubię proste, sezonowe kwiaty, dlatego w moim domu goszczą biały amaryllis oraz ostrokrzew z jagodami. Ozdabiam nimi parapety i biurka" - mówi. Kwiaty podkreślają elegancki charakter wnętrza.

Więcej o: