Meble biurowe - nie tylko do biura

Wprowadzamy zmiany do aranżacji wnętrz nie tylko po to, by poprawić ich funkcjonalność, ale przede wszystkim po to, by poczuć się lepiej. Ma to zastosowanie również w miejscu pracy - spędzamy w niej tyle czasu, że nie sposób nie dostrzec, że wygląd przestrzeni biurowej wpływa na nasze samopoczucie. Jakie meble biurowe wybrać, by poprawić wygodę i estetykę we wnętrzach?

Odświeżenie przestrzeni wokół dodaje chęci do działania. Wprowadzenie nowych kolorów i rozwiązań funkcjonalnych sprawia, że i my czujemy przypływ dodatkowej energii. Miejsce pracy to również przerwy na odpoczynek oraz pojedyncze chwile, kiedy odrywamy wzrok od monitora. Dobrze byłoby zatem, gdyby oprócz ergonomicznego biurka i wygodnego fotela w pobliżu znalazła się również strefa wypoczynkowa - a biuro zaaranżowane było w sposób przyjemny dla oka.

Funkcjonalne meble biurowe

Dobrze zaplanowana przestrzeń dla pracowników to wizytówka firmy i inwestycja w jej rozwój - komfort pracy przekłada się bowiem na jej jakość. Odpowiednio wyprofilowane fotele obrotowe z zagłówkami zminimalizują dolegliwości związane z wielogodzinnym przebywaniem w postaci siedzącej. Również krzesła w salach konferencyjnych powinny być dobrane w taki sposób, by przedłużające się zebrania nie były tak uciążliwe.

Na otwartych przestrzeniach przydadzą się mobilne panele akustyczne, które zapewnią komfort w trakcie spotkań, a na co dzień pomogą wydzielić strefy cichej pracy.

Idealnym pomysłem na zagospodarowanie kącików wypoczynkowych będą meble modułowe. Sofy i siedziska, które można dowolnie ze sofą zestawiać, będą się zmieniały w zależności od miejsca, w jakim się znajdą.

Meble biurowe - dobre rozwiązanie do domu?

Wbrew pozorom meble biurowe mogą znaleźć zastosowanie również w naszych domach - i to nie tylko w pomieszczeniu przeznaczonym na gabinet. Niektóre krzesła i fotele świetnie sprawdzą się w jadalni lub jako uzupełnienie strefy wypoczynkowej w salonie - do kompletu z sofą narożną. Tapicerowana ławka przyda się z kolei w przedpokoju.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.