Stoliki kawowe ozdobą naszego salonu

Stoliki kawowe to jedno z ciekawszych i na pewno wyjątkowo funkcjonalnych mebli w naszym salonie. Dzięki nim możemy spędzić radosne popołudnie przy herbacie ze znajomymi lub przyjemny poranek z kawą przed pracą. Stoliki kawowe stanowią też często ławy w naszym salonie. Ze względu na częstość użytkowania musza być trwałe, a przede wszystkim odporne na zniszczenia i zarysowania. Szukając idealnego stolika kawowego warto odwiedzić sklep internetowy Abra Meble, gdzie znajdziemy szeroki wybór stolików kawowych.

Drewniany stolik kawowy.Drewniany stolik kawowy. Fot. Shutterstock

Ogrom kształtów do wyboru

Stoliki kawowe najczęściej produkowane są w kształcie prostokąta. Na rynku znaleźć można również stoliki kwadratowe, owalne lub w kształcie koła. To jaki kształt wybierzemy, zależy głównie od naszego gustu. Warto dopasował kształt, jak również i rozmiar stolika kawowego, do dostępnej przestrzeni, a także do ogólnego stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Okrągły stolik kawowy sprawdzi się tam, gdzie otrzyma on funkcję stolika pomocniczego, dodatkowo ustawianego np. w kąciku czytelniczym z dwoma fotelami. Prostokątne stoliki kawowe natomiast świetnie sprawdza się jako główny mebel przez naszym kompletem wypoczynkowym – dzięki zwiększonej powierzchni z każdego miejsca sofy lub z każdego z dodatkowych foteli będziemy mogli w wygodny sposób odłożyć na stolik kawowy filiżankę lub gazetę.

Drewno czy szkło? – jaki materiał będzie najlepszy

Niezwykle istotnym elementem jest również to, z jakiego materiału wykonany będzie nasz stolik kawowy. Oferta rynkowa najczęściej składa się ze stolików kawowych drewnianych, z materiałów drewnopodobnych lub z blatem ze szkła. Popularne są też łączenia tych materiałów oraz dodatkowo połączenia z takimi materiałami jak metal, skóra czy ekosóra. Decydując się na konkretny stolik kawowy powinniśmy się kierować również tym, jak dany materiał będzie się prezentował w otoczeniu pozostałych mebli naszego salonu. Do wnętrz klasycznych warto zdecydować się na zakup drewnianego stolika. Nowoczesne wnętrza doskonale poradzą sobie z zaaranżowaniem metalowego lub szklanego stolika kawowego.

Konserwacja i dbanie o wygląd stolika kawowego

Szary stolik kawowy.Szary stolik kawowy. Fot. Abra Meble

Warto pamiętać, że niezależnie od użytego materiału, powinniśmy o nasza ławę zadbać. Stoliki drewniane lub z materiałów drewnopodobnych wystarczy przetrzeć z kurzu wilgotną szmatką. Szkło wymaga od nas nieco dokładniejszego czyszczenia tak, aby tafla pozostała bez smug. Szkło również jest wyjątkowo podatnym na zarysowania materiałem, choć jednocześnie jest odporne na zabrudzenia. Niestety, uszczerbione lub zarysowane szkło jest niemożliwe do naprawy, dlatego przy szklanych stolikach kawowych powinniśmy być wyjątkowo ostrożni i pod ostre krawędzie np. dzbanków lub filiżanek, które mogą zarysować taflę, warto podłożyć dekoracyjną ściereczkę lub podkładkę.

Stoliki barowe – mobilne i funkcjonalne

Ciekawym rozwiązaniem są również stoliki barowe. Te zazwyczaj metalowe stoliki kawowe zaopatrzone są w dodatkowe kółeczka, dzięki czemu stolik taki staje się wyjątkowo mobilny. W naszej kuchni możemy przygotować zatem herbatę, czy kawę, czajniczek i filiżanki wraz z ciasteczkami i serwetkami ustawić na takim stoliku, a potem przyjechać nim do salonu, dzięki czemu pod ręką będziemy mieć cały ten mini bufecik na kółkach.

Decydując się na zakup stolika kawowego przeglądnijmy ofertę sklepu internetowego Abra Meble. W nim to odnajdziemy szeroki wybór stolików kawowych, dostosowanych do naszych najbardziej szczególnych potrzeb. Stoliki kawowe dostępne są tam w prostokątnym, kwadratowym, owalnym lub okrągłym kształcie, wykonane z drewna, metalu lub szkła. Szeroki wybór pozwoli nam dopasować stolik do stylistyki naszego salonu, jak również do naszych własnych potrzeb i naszego gustu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.