Na magnolię decyduje się bardzo wielu właścicieli ogrodów i działek. Są to zarówno okazałe, duże drzewa, jak i krzewy. Niezależnie od odmiany, rośliny te mają podobne wymagania. Jak pielęgnować magnolię? Przede wszystkim trzeba wybrać jej odpowiednie stanowisko.
Magnolie dobrze czują się zarówno w miejscach słonecznych, jak i półcienistych, ale co ważne osłoniętych od wiatru. Bardzo istotne jest też podłoże. Ziemia musi być żyzna, próchnicza i nie można doprowadzić do jej przeschnięcia. Istotne jest także, aby w pobliżu magnolii nie przekopywać ziemi, aby nie naruszyć i nie zniszczyć korzeni.
Czytaj też: Jak uratować monsterę? Żółte liście i brązowe plamy nie wróżą nic dobrego
Magnolia bardzo lubi mieć ciągle trochę wilgotną ziemię. Z tego powodu trzeba ją podlewać regularnie oraz obficie, aby nie doprowadzić do przesuszenia. Niezwykle ważne jest to podczas bardzo ciepłych dni w czerwcu i w lipcu. Dużo uwagi wymagają szczególnie młode magnolie, które dopiero wzrastają i potrzebują dużo wody.
Czytaj też: Zamiast wyrzucać, zakop pod krzakiem. Róże obsypią się kwiatami i będą odporne na szkodniki
W pielęgnacji magnolii nie można zapominać o nawożeniu. To dzięki odpowiedniemu dostarczaniu składników odżywczych, te drzewa oraz krzewy będą pięknie kwitły, a także będą bardziej odporne na szkodniki.
Do nawożenia magnolii sprawdzą się uniwersalne nawozy wieloskładnikowe albo takie do roślin kwasolubnych. W sklepach są też dostępne specjalistyczne nawozy przeznaczone dla magnolii.
Jak często nawozić magnolię? Pierwsze nawożenie najlepiej przeprowadzić pod koniec marca i powtarzać co 3 tygodnie aż do lipca. Jesienią ważne jest zastosowanie nawozu jesiennego.
Sprawdź też: Te paznokcie optycznie wysmuklą dłonie. Wyglądają elegancko i szykownie
Komentarze (0)
Jak pielęgnować magnolię, aby kwitła jak szalona? Te 3 rzeczy są najważniejsze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy - napisz pierwszy z nich!