Jak przedłużyć życie ciętych tulipanów? Przytnij je w ten sposób, a będą cieszyć oko naprawdę długo

Choć tulipany możemy kupić przez cały rok, to właśnie teraz możemy zerwać je prosto z własnego ogródka. Tulipany w Polsce obecnie radują pełnym rozkwitem, nie trwa to jednak zbyt długo. Jeśli chcemy cieszyć się nimi w domu, to możemy w pewien prosty sposób przedłużyć im życie.

Stopniowo możemy cieszyć się rozkwitem kolejnych kwiatów ogródkowych. Aktualnie prym wiodą tulipany, którymi niestety nie nacieszymy się zbyt długo. Te jakże dorodne i dekoracyjne kwiaty wyglądają przepięknie w bukiecie. Jest pewna technika znacznie przedłużająca ich trwałość w wazonie.

Co możemy zrobić dla kwiatów? Pamiętaj o odpowiedniej wodzie

Niezależnie od tego, czy kupimy kwiaty, czy też zerwiemy tulipany z własnego ogródka, to warto jak najdłużej cieszyć się ich pięknym. Przed włożeniem tulipanów do wazonu, należy pozbawić je dolnych liści. Żadne nie powinny być zanurzone w wodzie, ponieważ są one skłonne do szybkiego gnicia.

Woda powinna być miękka, czyli odstana lub przegotowana, a nie prosto z kranu, a także o letniej temperaturze. Najlepiej jest ją wymieniać codziennie, wtedy znacząco przedłużymy trwałość kwiatów. Wielu florystów sugeruje wsypanie do wody odrobiny cukru, który jest prawdziwym pokarmem dla kwiatów, a także miedzianej monety, która chroni przed bakteriami. 

Przycinanie końcówek przedłuży życie tulipanom. Jednak koniecznie pod wodą

Profesjonaliści ponadto zalecają regularne przycinanie końców łodyg. Ma to strategiczne znaczenie, ponieważ zbutwiałe końcówki blokują kwiatom dostęp do wody. Jednak ważne jest też narzędzie i sposób przycinania. Na pewno nie nadają się do tego nożyczki, potrzebujemy małego ostrego nożyka. Końcówki obcinamy pod kątem 45 stopni i koniecznie pod strumieniem wody. Wówczas do łodyg nie dostaną się bąbelki powietrza, które utrudnią pobieranie wody z wazonu. Dodatkowo końcówki możemy nakuć szpilką, bo ułatwi nawodnienie. Zabieg ten warto powtarzać co kilka dni.

Zobacz też: Modne stylizacje paznokci na lato 2023. Kwiatki, kolory, ale też nuta klasyki, doskonałe na słoneczne dni

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.