Architektka mówi, jakiej baterii kuchennej unikać. Ta rada uchroni przed poważnym problemem

Urządzając kuchnię bez odpowiedniej wiedzy, można łatwo popełnić pomyłkę. Niektóre z nich są kosztowne, niektóre mają nawet konsekwencje zdrowotne. Architektka wnętrz na TikToku podzieliła się pewną cenną radą.

Urządzanie kuchni to kosztowna sprawa, dlatego warto przemyśleć wszelkie jej aspekty. Wystawy sklepowe kuszą różnymi materiałami i wykończeniami, jednak wiele z nich nie do końca sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Warto przeanalizować porady specjalistów od aranżacji. I tak jest w tym przypadku.

Wykończenia w kuchni mają znaczenie. Ważne jest porządne rozeznanie przed zakupem

W kuchni liczy się nie tylko wartość wizualna, ale również praktyczna. To tutaj przygotowujemy posiłki, dlatego czystość i higieniczność są niezwykle ważne. Kuchnia musi również zdać test odporności na wodę, która przy dłuższym użytkowaniu potrafi zniszczyć wiele rzeczy. Architektki wnętrz prowadzące na TikToku profil @przytulwnetrze podzieliły się swoimi doświadczeniami co do wyboru baterii kuchennej.

Wbrew pozorom to, co ma być niezwykle praktyczne, w owej praktyce egzaminu wcale nie zdaje. I tak jest w przypadku dosyć chętnie wybieranego kranu.

Tej baterii kuchennej lepiej unikać. Jest bardzo niepraktyczna

Chodzi o baterię z elastyczną wylewką w opcji sprężynowej. Wydaje się, że jest to doskonałe rozwiązanie, jednak architektka przekonuje, że na dłuższą metę nie zdaje egzaminu.

Czy na pewno chcesz kupić ten rodzaj baterii kuchennej? Baterie z elastyczną wylewką są super, ale opcja sprężynowa według nas jest najgorsza z możliwych pod względem utrzymania czystości…

Uważa, że niezwykle trudno ją wyczyścić z brudu, który może zbierać się między kółkami, a także z kamienia. Żeby to zrobić, trzeba wyciągnąć kran ze sprężyny. A to z kolei niepotrzebne utrudnianie sobie codziennego dbania o czystość i higienę w kuchni. W tym aspekcie wygoda również ma znaczenie.

Zobacz też: Te sukienki na lato są niczym wyjęte z Bridgertonów! Topowe, wakacyjne modele z sieciówek

Więcej o: