Ranking podestów tarasowych kompozytowych. Są trwałe, łatwe w montażu i świetnie imitują drewno

Z czego zbudować podest tarasu? W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się podesty kompozytowe. Są cenione przede wszystkim są wysoką trwałość i łatwość w pielęgnacji. Zobacz ranking podestów tarasowych kompozytowych.

Podest tarasowy: jak wybrać?

Podest tarasowy to jeden z kluczowych elementów, który trzeba przemyśleć przy budowie lub remoncie tarasu. Do wyboru są różne rodzaje podestów. Różnią się między sobą głównie tworzywem, z którego są wykonane, ale także niektórymi innymi parametrami. Podesty tarasowe dzielą się przede wszystkim na: drewniane, kompozytowe oraz wykonane z tworzyw sztucznych. W ostatnim czasie bardzo popularne są podesty na taras kompozytowe, które są połączeniem drewna i tworzywa sztucznego. Ich zaletą jest m.in. duża trwałość na warunki atmosferyczne, większa niż drewna. Zobacz ranking podestów kompozytowych.

Czytaj też: Domowe sposoby na czyszczenie fug. Wystarczą dwa składniki, które są niezwykle skuteczne

Podest kompozytowy Blooma klik system

Jednymi z cenionych desek na taras jest podest kompozytowy Bloom z systemem "klik" 40 x 40 x 4,5 cm. Ma ciekawy wygląd i geometryczny wzór. Jego dużą zaletą jest łatwość montażu. W prosty i szybki sposób można ułożyć deski kompozytowe samodzielnie na balkonie lub tarasie. Do trwałego umocowania podestu potrzebne są klipsy. Podest kompozytowy Blooma jest w dodatku bardzo wytrzymały, wykonany z materiału z recyklingu, łatwy w utrzymaniu i odporny na gnicie. Dostępny w różnych kolorach. 

Sprawdź też: "Babciny szyk" to nowy wnętrzarski trend, który budzi kontrowersje. Przytulny, choć mało nowoczesny

podest kompozytowy Bloomapodest kompozytowy Blooma fot. castorama.pl

Ranking podestów tarasowych: GALA 15 x 240 x 2,5 cm marki DLH kolor brązowy

Do trwałych i wartych uwagi podestów tarasowych na pewno należą deski GALA 15x240x2,5 cm wykonane przez markę DLH. Są wykonane z bardzo odpornego i wytrzymałego materiał Polywood, który imituje drewno. Jest odporny na wilgoć, promieniowanie UV i wysokie temperatury, a także intensywne użytkowanie. Podest tarasowy GALA 15 x 240 x 2,5 cm jest estetyczny i dobrze imituje drewno. 

podest tarasowy rankingpodest tarasowy ranking fot. leroymerlin.pl

Dobre podesty kompozytowe: Evo Pro marki Prodeck kasztan

Kolejną cenioną deską kompozytową jest model marki Prodeck - Evo Pro. W tym wypadku mamy do czynienia z materiałem WPC (wood-plastic composite). To połączenie włókna drzewnego lub mączki drzewnej oraz tworzywa sztucznego termoplastycznego, najczęściej PVC. To deska o dużej wytrzymałości i odporności. Deski mocowane są na legarach. Mają wymiary 25 x 160 x 2400 mm.

Sprawdź też: Prosty i szybki sposób na beach waves. W tej fryzurze poczujesz się jak bogini

podest kompozytowypodest kompozytowy fot. komfort.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.