Te biurka są najlepsze dla osób pracujących zdalnie. Zapomnisz o bolących plecach i nogach

Biurko to bardzo ważny mebel dla osób, które pracują zdalnie przed komputerem. Jakie wybrać? Najlepsze są biurka regulowane, które pozwalają na pracę zarówno siedzącą jak i stojącą. Wpływa to na zdrowie, a także lepszą jakość pracy!

Biurka z regulowaną wysokością do pracy zdalnej

Burka regulowane, czyli ergonomiczne, stają się coraz bardziej popularne. To idealna alternatywa dla tradycyjnych mebli tego typu, szczególnie dla osób, które w pozycji siedzącej, najczęściej przed komputerem, muszą spędzać wiele godzin. W dobie pracy zdalnej takie meble są na wagę złota. Biurka z regulacją wysokości umożliwiają pracę nie tylko na siedząco, ale także na stojąco. To bardzo korzystne dla zdrowia, ale także wygodne. W sklepach znajdziemy zarówno biurka regulowane elektrycznie, jak i ręcznie. 

Czytaj też: Jak dbać o drewniane żaluzje? Zapomnij o mokrych ściereczkach. Ten sposób jest o wiele lepszy

Czemu warto mieć regulowane biurko w domu?

Praca biurowa wiąże się z wieloma obciążeniami dla zdrowia. Codzienne siedzenie przy biurku przez wiele godzin sprzyja wadom postaw, problemom z krążeniem w nogach (co może skutkować żylakami), zwiększa ryzyko otyłości oraz powstaniu np. hemoroidów. Biurka regulowane to odpowiedź na właśnie takie problemy i zapobieganie im. Dzięki regulowanej wysokości w każdej chwili można zmienić pozycję z siedzącej na stojącą. Na pewno będą nam za to "wdzięczne" nasze nogi i kręgosłup, a my poczujemy się ogólnie lepiej.

biurka z regulacjąbiurka z regulacją fot. shutterstock.com

Biurka z regulowaną wysokością wpływają nie tylko na zdrowie i wygodę, ale także na samą pracę. Osoby pracujące na stojąco są bardziej kreatywne i często wykonują swoje zadania szybciej. Niestety, w większości firm nadal przeważają tradycyjne biurka, ale jeśli pracujesz zdalnie lub hybrydowo, na szczęście masz wybór. 

Czytaj też: Oto największe wnętrzarskie kicze. Lepiej uważać na nie przy urządzaniu swojego mieszkania

Biurka regulowane do pracy zdalnej: elektroniczne i mechaniczne

Biurka z regulacją są także po prostu praktyczne. Z regulowanego biurka może korzystać cała rodzina, nie tylko dorośli pracujący zdalnie, ale również np. twoje dziecko, które właśnie wróci ze szkoły. W prosty sposób dopasujesz wysokość blatu do jego potrzeb. Jakie biurka wybrać? Przede wszystkim to wybór pomiędzy biurkiem regulowanym elektronicznie a ręcznie. W przypadku tych pierwszych wystarczy przycisnąć przycisk i blat się obniża lub podnosi do góry. Takie biurka są bardzo wygodne w użytku i zmiana wysokości zajmuje tylko chwilę. To bardzo duża zaleta tego typu biurek regulowanych. 

biurka z regulacją wysokościbiurka z regulacją wysokości fot. unsplash.com

Regulowana wysokość to zazwyczaj od ok. 70 cm do ok. 125 cm. W przypadku biurek mechanicznych zmieniamy wysokość np. za pomocą ręcznej korby lub blokowania poziomów za pomocą zacisków w nogach biurka. Wbrew pozorom, ceny nie różnią się znacząco, i niekiedy biurko regulowane elektrycznie może być nawet tańsze od mechanicznego. 

Sprawdź też: Zapomnij o specjalistycznych zabiegach. Te triki pomagają wyszczuplić twarz i są skuteczne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.