Betonowy dom z widokiem na Ocean Spokojny

Wzdłuż wybrzeża Chile powstał niezwykły betonowy dom projektu chilijskiej firmy Felipe Assadi Arquitectos. Wrażenie robi oryginalny, podłużny kształt budynku, prostopadły basen, taras i widok na Ocean Spokojny.

Niezwykły krajobraz

W miejscowości Zapallar w Chile, w otoczeniu niezwykłego krajobrazu, wzdłuż wybrzeża Chile powstał nietypowy dom o wyjątkowej bryle. Za projekt odpowiadała chilijska firma Felipe Assadi Arquitectos, która zadbała by budynek nie tylko wyróżniał się oryginalnym kształtem, ale także pasował do naturalnego krajobrazu. W ten sposób powstał długi, betonowy dom z przedłużonym dachem, tworzącym zadaszenie tarasu i niewielkim basenem. 

Polecamy: Nowoczesna rezydencja z widokiem na jezioro >>>

Aranżacja salonu

Surowa forma budynku świetnie współgra z aranżacją pomieszczeń. We wnętrzach króluje minimalizm. Projektanci postarali się by cała uwagę skupiała się na krajobrazie za oknem. W domu prym wiodą naturalne materiały - na podłodze znajduje się naturalne drewno, a sufity zostały wykonane z betonu. Meble zarówno w kuchni i jak łazience utrzymane są w kolorze bieli, by nie rozpraszały uwagi i rozjaśniały wnętrza.

Widok z okna

do budowy domu wykorzystano beton zbrojony, który rozciąga się przez całą długość budynku. Dom składa się z dwóch kondygnacji i jest niemal całkowicie przeszklony od strony Oceanu. Na pietrze znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne takie jak jadalnia połączona z kuchnią i przestronnym salonem. Na piętrze znajduję się także główna sypialnia. Pozostałe trzy sypialnie i salon usytuowane zostały na parterze. W pobliżu salonu znajduje się częściowo otwarta klatka schodowa, która prowadzi na taras i znajdujący się w pobliżu basen. 

Polecamy: Przeszklona rezydencja na zboczu wzgórza >>>

Wnętrza kuchni

W kuchni dominują naturalne kolory -  lakierowane szafki i stół utrzymane są w bieli, która świetnie koresponduje z drewnianą podłogą i betonowym sufitem. Przeszklone ściany kierują wzrok na Ocean Spokojny, znajdujący się tuż przy samym budynku. Całość tworzy ciekawy, nietuzinkowy efekt. 

Kuchnia otwarta na salon

O wyjątkowości tego domu decyduje przede wszystkim niezwykła topografia i oryginalne ukształtowanie budynku. Z okien budynku rozpościera się widok na głębię Oceanu Spokojnego. Budynek został został zaprojektowany w taki sposób, aby oczy domowników były skierowane na Ocean, który bez wątpienia jest największą atrakcją tego miejsca. Projektanci zadbali o to, by dom  świetnie korespondował z okolicznym krajobrazem. 

Polecamy: Nowoczesna rezydencja nad stawem >>>

Przed domem

Dane projektu:

Miejsce: Zapallar,  Chile

Biuro projektowe: Felipe Assadi Arquitectos

Zespół projektu: Felipe Assadi, Trinidad Schönthaler, Macarena Ávilal, Alice Schuck

Zdjęcia: Fernando Alda 

Więcej o: