Jak udekorować okno na święta?

Choinka ubrana, stół nakryty, a okno? To też świetne miejsce do stworzenia niebanalnej dekoracji świątecznej.
Ozdoby świąteczne Ozdoby świąteczne Fot. Sofiaworld/ Shutterstock

Ozdoby świąteczne - ozdoby z filcu

Choinka i gwiazdki, wycięte z czerwonego filcu, zawieszono na zwykłym sznurku przy pomocy spinaczy do bielizny. Na parapecie ustawiono rząd białych świec, położono kilka bombek i szyszek i przepiękna dekoracja świąteczna gotowa. Jak na Boże Narodzenie przystało - zachowana w dwóch kolorach: bieli i czerwieni.

Gwiazdy w oknie Gwiazdy w oknie Fot. Bonami

Ozdoby świąteczne - gwiazdy w oknie

Jedna gwiazda wisi zawiązana na karniszu, drugą zatknięto w białym, drewnianym lichtarzu. Obie mają wmontowaną żarówkę i o zmierzchu rozświetlają wnętrze delikatnym, rozproszonym światłem. Dopełnieniem tej dekoracji świątecznej jest czerwony bieżnik na parapecie i biały, kwadratowy pojemnik z kilkoma gałązkami jodły.

Ozdoby świąteczne Ozdoby świąteczne Fot. Bonami

Ozdoby świąteczne na parapecie

Taka kompozycja dekoracji świątecznych nie będzie ponad siły nawet dla osoby nie mającej zmysłu estetycznego. Wystarczy na parapecie postawić drewniane choinki (mogą być też z plastiku lub szkła) kilka świeczników, lampionów i gotowe. Jeśli nie masz takich gwiazdek jak na zdjęciu - możesz zastąpić je bombkami, szyszkami lub innymi elementami dekoracyjnymi, kojarzącymi się ze świętami Bożego Narodzenia.

Ozdoby świąteczne w oknie Ozdoby świąteczne w oknie Fot. Bonami

Ozdoby świąteczne - gwiazda w oknie

Gdy powiesisz taką gwiazdę w oknie od razu przywołasz  klimat świąt Bożego Narodzenia. Gwiazda przepleciona czerwoną wstążką jest bardzo dekoracyjna. Wieczorem daje pięknie rozproszone światło.

Ozdoby świąteczne - choinki na paterze Ozdoby świąteczne - choinki na paterze Fot. House

Ozdoby świąteczne - choinki na paterze

Ta dekoracja świąteczna zapewne przypadnie do gustu miłośnikom stylu minimalistycznego. Na pozłacanej paterze ustawiono sztuczne, ośnieżone choinki. Czy patrząc na nią czujesz się jak podczas spaceru w lesie?

Wianek w oknie Wianek w oknie Fot. IKEA

Ozdoby świąteczne - wianek z lampkami

Ten wykonany w filcu wianek jest bezpretensjonalną ozdobą świąteczną. Opleciony sznurem lampek ledowych może zawisnąć w oknie, na drzwiach kredensu, szafy.

Złota gwiazda Złota gwiazda Fot. IKEA

Ozdoby świąteczne - złota gwiazda

Ta dekoracja świąteczna okna jest "na bogato". Rolę główną gra tu wykonana z cienkiej blachy złota gwiazda. Uzupełniają ją wiszące na żyłkach małe gwiazdki, powycinane ze sreberek i złotek (odzyskanych z opakowań np. po czekoladzie). Do ich wykonania zaproś dzieci, które kochają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Ozdoby świąteczne Ozdoby świąteczne Fot. Tchibo

Ozdoby świąteczne - na gałęzi

Ta dekoracja świąteczna ozdobi nie tylko okno. Na zawieszonej na żyłce brzozowej gałęzi zawisły bombki i gwiazdki. Kilka lampionów, gałązek choinki,  lampki okręcone na gałęzi - i jest magicznie.

Ozdoby świąteczne Ozdoby świąteczne Fot. Maya Kruchankova shutterstock

Ozdoby świąteczne - rozświetlone okno

Dookoła ramy okiennej rozpięty jest sznur lampek. Parapet zdobi stroik z choinki, bombki, szyszki i świece. Na szybę przyklejono kilka złotych gwiazdek. To wystarczyło do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery świąt Bożego Narodzenia.

Ozdoby świąteczne - anioły Ozdoby świąteczne - anioły Fot. Jysk

Ozdoby świąteczne - szklane anioły

Gdy w oknie postawisz takie szklane anioły, dodasz świecę lub lampion - piękna, bożonarodzeniowa dekoracja okna gotowa.

Ozdoby świąteczne, oświetlenie Ozdoby świąteczne, oświetlenie Fot. WojtekD/ Shutterstock

Ozdoby świąteczne - bożonarodzeniowe oświetlenie

Kolejna propozycja do wnętrz urządzonych bez przepychu. Jest tu tylko sznur lampek w kształcie gwiazdek i dwie zawieszki w symbolicznych kształtach Bożego Narodzenia: gwiazdki i choinki. Niby niewiele, ale efekt spory.

Więcej o: