10 oryginalnych hoteli z całego świata

Lód, przepaść czy góry? Zobaczcie nasz przegląd najbardziej oryginalnych hoteli świata.

Kolorowy domek w Amsterdamie

Jak sprawić by nudne, szare centrum miasta zyskało nowy blask? Wystarczy wybudować niesamowity hotel. Przypomina on wysoką wieżę, na której jeden na drugim postawione są kolorowe domki. Całość tworzy bardzo efektowną konstrukcję. Zdecydowanie nie da się przejść obok niej obojętnie.

Kolorowy hotel w Amsterdamie fot. Amsterdam Zaandam Inntel Hotel

Hotel na Zanzibarze

Z góry, na pierwszy rzut oka wygląda jak niepozorna wysepka, ale po bliższym przyjrzeniu widzimy mały hotelik - domek położony na ogromnym oceanie indyjskim. Trzeba przyznać, że prezentuje się niesamowicie. A te widoki! To miejsce spodoba się zarówno poszukiwaczom adrenaliny jak i tym, którzy podczas urlopu chcą mieć po prostu święty spokój!

Pływający hotel w Zanzibarze fot. Floating Hotel In Zanzibar

Hotel na drzewie

Las, drzewa, przyroda i... kula na drzewie. Aż trudno uwierzyć w to, że właśnie tam znajduje się hotel dla turystów. Każdy kto szuka chwili spokoju i oderwania od zgiełku miasta zdecydowanie wybierze taką formę odpoczynku.

Nietypowy Hotel w Kanadzie fot. Free Spirit Spheres, Canada

Hotel pod okiem żyrafy

Wyobrażasz sobie, że jesz śniadanie a przez okno zagląda do Ciebie żyrafa? Taką propozycję znajdą goście hotelu w Kenii. Odpoczynek wśród zwierząt, to musi być coś!

Hotel z żyrafami fot. Giraffe Manor, Kenya

Hotel jak miasteczko w Turcji

Pensjonat położony w Kapadocji wygląda jak małe miasteczko, które łączy nowoczesny i klasyczny styl, charakterystyczny dla tych rejonów Turcji. Pokoje wyposażone są w ogrzewanie podłogowe, łazienki czy bezprzewodowy internet. Śniadania dostarczane są do domków, tak, żeby każdy mógł cieszyć się widokami nawet przy posiłku.

Fairy Chimney Hotel, Turkeyfot. Fairy Chimney Hotel

Hotel pod wodą na Malediwach

Pokoje w tym hotelu należą do najlepszych apartamentów na świecie. Podwodna restauracja, pokoje pod poziomem morza, wieloryby, rekiny, delfiny, doznania kulinarne i wiele innych atrakcji. Taka propozycja to zdecydowanie luksusowa forma odpoczynku.

Conrad Maldives, Rangali Island fot. Conrad Maldives Hotel

Lodowy Hotel w Szwecji

To pierwszy na świecie lodowy hotel, który został wybudowany w północnej Szwecji. W hotelu prawie wszystko zbudowane jest z lodu nawet krzesła i łóżka. Cała struktura hotelu utrzymywana jest cały czas w temperaturze - 5 stopni.

Ice Hotel In Jukkasjarvi, Swedenfot. Ice Hotel In Jukkasjarvi

Hotel w skałach w Szwajcarii

Głębokie strome doliny, wysokie alpejskie skały a pośród nich zbudowany mały hotel, który cieszy i się ogromnym zainteresowanie. Zdaje się, że coraz więcej ludzi szuka nie tylko odpoczynku z naturą, ale też ekstremalnych doznań.

A¨scher Cliff, Switzerlandfot. A¨scher Cliff

Hotel na Bali

Hotel położony na Bali to propozycja dla osób, które nie szukają luksusów, a odpoczynku i naturalnych warunków. W hotelu łazienki są częściowo na zewnątrz, częściowo wewnątrz, podłoga i dach zrobione są z hartowanego szkła, dzięki temu widzimy wszystko co przepływa pod nami, a w nocy możemy obserwować gwiazdy.  Możliwość obcowania z naturą to niewątpliwie największy atut tego miejsca.

The Glass Floor Udang House, Bali, Indonesiafot. The Glass Floor Udang House

Hotel w rezerwacie

W południowej części Chile znajduje się hotel, którego największym atutem jest otaczająca go przyroda. Hotel zbudowany na górze, zamaskowany i wpasowujący się w otoczenie oferuje dużo więcej atrakcji - pole do mini golfa, ekstremalne wyprawy narciarskie na wulkan Choshuenco czy przejażdżki konne wokół rezerwatu. Do dyspozycji gości są również wyprawy wędkarskie, wodospady, sauna, spa i jacuzzi. Największe pokoje dostępne są na parterze a ich powierzchnia maleje wraz z wysokością. Duże okna, wszędzie drewno i naturalne dodatki. Nic tam nie jest przypadkowe.

Montana Magica Lodge, Chilefot. Montana Magica Lodge

Więcej o: