Kwiaty dla nastolatków

Młodzież prowadzi bardzo aktywne życie, jest zajęta wieloma sprawami i spoczywa na niej ogrom obowiązków. W ich pełnych technicznych gadżetów pokojach nie powinno brakować żywej zieleni. Dlaczego? Zieleń nie tylko zdobi i wprowadza element natury. Zwykle nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo wycisza rozbuchane emocje i relaksuje. Jeśli nastolatkom zaoferujemy rośliny mało kłopotliwe w pielęgnacji, a przy tym prezentujące styl, jaki preferują, na pewno będą z nich zadowoleni. Jest całe mnóstwo roślin, które mogą sprawić im przyjemność. Opieka nad nimi nie zabierze dużo czasu, a pomoże rozładować stres.

Dla dziewczyny, dla chłopaka

Jakie są roślinne trendy w świecie nastolatków? Przedstawiamy zieloną galerię, dozwoloną nie tylko do lat osiemnastu...

Bez przepychu

Fanom nowoczesności odpowiada minimalizm, który u roślin prezentuje np. sansewieria, aloes i juka. Na zdjęciu: sansewieria cylindryczna.

Zielone giwazdy

Hoja piękna ma mięsiste kwiaty podobne do gwiazdek, które z pewnością sprawdzą się w pokoju nastolatki. Co ważne, znosi przesuszenie podłoża, zadowala się uniwersalną ziemią i nie szkodzi jej suche powietrze... na wypadek nastoletniego roztrzepania.

Dla przyszłego mężczyzny...

Dziewczyny z reguły lubią ozdabiać swoje kąciki kwitnącymi gatunkami, w męskim typie są raczej kaktusy i inne sukulenty. Na zdjęciu: wilczomlecz mleczny.

...i nastoletniej kobiety

Delikatne, różowe kwiaty begonii zimowej i liście w kształcie serc przypadną do gustu niejednej nastoletniej romantyczce.

Rośliny w stylu retro

W krajach zachodnich wśród uczniów i studentów zaobserwowano wyraźne nostalgiczne sentymenty. Objawiają się one modą na elementy retro, głównie na stare ubrania, a także zainteresowaniem roślinami, które widywali w domach swoich dziadków. Popularne dawniej  tzw. języki teściowej, czyli sansewierie, czy begonie przypominają im ciepło uczuć dzieciństwa i tworzą swojski klimat bezpieczeństwa. Na zdjęciu: begonia królewska

Odporna Sansewieria

Sansewieria gwinejska czyli "żelazna roślina", doskonała dla zapominalskich nastolatków. Woli suszę od nadmiaru wilgoci - przeżyje nawet miesiąc bez kropli wody.

Kwiatki na stół nastolatki

Oszałamiającą karierę w ciągu ostatnich trzech lat zrobił w Polsce storczyk falenopsis. Znany i lubiany także w środowisku nastolatków

Kaktus - faworyt szkolnych sal

Młodzież szkolna systematycznie gromadzi całe kolekcje kaktusów. Są niedrogie i nie wymagają dużego nakładu pracy.

Zielona propozycja dla nieletnich

Juka to kolejna roślina, która dobrze znosi suche powietrze oraz zbyt obfite lub zbyt skąpe podlewanie. Wytrzyma w pokoju każdego nastolatka, jeśli tylko nie zapomni on odsłonić rano okien i wpuścić trochę słońca.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.