Dopasowane do potrzeb pakiety z pompą ciepła firmy Stiebel Eltron

Wzrastające ceny energii, a także dbałość o środowisko naturalne powodują, że inwestorzy coraz częściej wykorzystują odnawialne źródła energii. Niepodważalną zaletą urządzeń systemu grzewczego bazującego na powietrzu, solance oraz wodzie jest fakt, że pozwalają one na ogrzanie budynku czy też przygotowanie ciepłej wody użytkowej w zgodzie ze środowiskiem oraz znacznie taniej. Firma Stiebel Eltron przygotowała pakiety z pompą ciepła WPC i WPC Cool, które stanowią idealne rozwiązanie do domów jednorodzinnych.

Gruntowe pompy ciepła WPC i WPC Cool służą do automatycznego ogrzewania wody do temperatury zasilania +60°C oraz do pracy na cele centralnego ogrzewania. Urządzenia są wyposażone w zintegrowany, emaliowany zasobnik o pojemności 200 litrów z wężownicą. Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła mieści się w zakresie od -5°C do +20°C. Wbudowany regulator pompy ciepła WPMi zapewnia optymalną regulację systemów: grzewczego, ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia pasywnego. W wersji WPC Cool wbudowany został płytowy wymiennik chłodzenia oraz zawór przełączający. Oba modele mają zabezpieczenie przed korozją - elementy obudowy zewnętrznej wykonane zostały z blachy stalowej cynkowanej ogniowo i pokrytej lakierem piecowym. Dzięki kompaktowej budowie pompa zajmuje mniej niż 0,4 m2 powierzchni wewnątrz budynku. Konstrukcja i elementy obudowy wyposażone są w izolację dźwiękową, która gwarantuje bardzo cichą pracę urządzenia. Pompy WPC oraz WPC Cool zawierają ekologiczny czynnik chłodniczy R 410A.

Przykładowe ceny: pakiet z pompą ciepła WPC 5 o mocy 5 kW kosztuje 28 100 zł (netto), a WPC 10 o mocy 10 kW 31 100 zł (netto).

Pakiet z pompą ciepła WPC

Firma Stiebel Eltron przygotowała 4 pakiety oparte na pompach ciepła WPF. Kompaktowa pompa ciepła WPC ma moc 5, 7, 10 lub 13 kW. Jest to idealne rozwiązanie do domów jednorodzinnych. Pompa przeznaczona jest do centralnego ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Ogrzewanie wody użytkowej odbywa się za pomocą wody grzewczej, która dostarczana jest przez pompę ciepła do wbudowanego w zasobnik ciepłej wody wymiennika ciepła, który podaje ciepło wodzie użytkowej. System grzewczy z urządzeniem WPC składa się z gruntowej pompy ciepła, z wbudowaną automatyką sterującą WPMi, 200-litrowym zasobnikiem c.w.u. oraz przyłączami elastycznymi. Do zestawu dołączony jest moduł zdalnego sterowania z czujnikiem temperatury wewnętrznej i trzema trybami pracy - normalna, obniżona i automatyczna, a także rozdzielacz dolnego źródła pomp ciepła z pionowym lub poziomym gruntowym wymiennikiem ciepła, naczynie wzbiorcze centralnego ogrzewania o pojemności 25 l i naczynie wzbiorcze dolnego źródła o pojemności 12 l.

Zestaw z pompą ciepła WPC Cool

Pompa WPC Cool dostępna jest w 4 wersjach - o mocach 5, 7, 10 i 13 kW Pompa przeznaczona jest do centralnego ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Walory użytkowe ma identycznie jak w WPC, a ponadto zalety wynikające z zabudowania zasobnika c.w.u. oraz zaworu trójdrożnego do połączenia pomiędzy obiegiem ogrzewania i obiegiem ogrzewania wody użytkowej. Urządzenie zostało wyposażone dodatkowo w wymiennik płytowy chłodzenia oraz zawór przełączający grzanie i chłodzenie. Dopuszczalne są dwa systemy chłodzenia: podłogowe oraz nadmuchowe, przez klimakonwektory. Pakiet zawiera gruntową pompę ciepła z wbudowaną automatyką sterująca WPMi oraz 200-litrowym zasobnikiem c.w.u. i przyłączami elastycznym. Co więcej, w skład zestawu wchodzą moduł zdalnego sterowania do chłodzenia, który mierzy temperaturę i wilgotność pomieszczeń, jak również rozdzielacz dolnego źródła pomp ciepła z pionowym lub poziomym gruntowym wymiennikiem ciepła, naczynie wzbiorcze centralnego ogrzewania o pojemności 25 l oraz naczynie wzbiorcze dolnego źródła o pojemności 12 l.

Przykładowe ceny: pakiet z pompą ciepła WPC 5 Cool 5 kW kosztuje 32 900 zł (netto), a WPC 10 Cool o mocy 10 kW 35 900 zł (netto).

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: