Technologia sprzyja wnętrzom - jakie urządzenia wybierać, by dobrze prezentowały się w mieszkaniu?

Czy sprzęt AGD i RTV może być stylowym elementem wystroju? Okazuje się, że tak. Nowoczesne modele wychodzą poza ramy znane nam od lat. Dzisiaj telewizor jest nie tylko czarnym ekranem, niewiele wnoszącym do aranżacji wnętrza. Lodówka czy pralka mogą stać się równie ważnym komponentem wystroju, co najpiękniejszy mebel. W ostatnim czasie projektanci sprzętów wznoszą się na wyżyny swoich możliwości, aby dodać twojemu wnętrzu elegancji i luksusowego stylu.

Jak wykorzystać sprzęt AGD i RTV jako element wystroju?

Fakt, że sprzęty elektroniczne stały się integralną częścią wystroju naszych domów, wpłynął na proces ich projektowania. Firmy dbają nie tylko o ich aspekt technologiczny, ale również na wizualny. Proces doboru odpowiedniego sprzętu rozpoczyna się już na etapie projektowania mieszkania czy domu. Mowa tu nie tylko o dużych urządzeniach, takich jak pralka czy lodówka, ale również o drobnym AGD, które niegdyś chowane po szafkach, aktualnie robi za dekorację pomieszczenia. Dbałość o walory estetyczne tyczy się sprzętów do każdego pomieszczenia, od łazienki, przez kuchnię, aż po salon czy sypialnię.

Eksponowanie sprzętu w pomieszczeniach nie jest przypisane wyłącznie do nowoczesnych wnętrz. Na rynku istnieją marki, które tworzą urządzenia wyłącznie w modnym w ostatnim czasie stylu retro. Dają one duże możliwości aranżacji: lodówka, czajnik czy toster wypełnią wnętrze i sprawią, że projekt kuchni będzie bardziej kompletny. Sprzęty są też dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu możesz wykorzystać je jako akcent kolorystyczny, w celu odświeżenia swojego wnętrza.

Telewizor zamiast obrazu?

To, że telewizor może być elementem wystroju już wiemy, ale czy może zastąpić obraz na ścianie? Najnowsze urządzenia udowadniają, że tak! Przełomem w kwestii traktowania telewizora jako elementu dekoracyjnego wnętrza w branży elektronicznej, było stworzenie modeli o imponujących parametrach technicznych, a także wizualnych. Jednym z takich telewizorów jest model, który powstał spod skrzydeł marki LG, światowego lidera w branży elektronicznej. LG OLED to telewizor inspirowany sztuką. Możemy dostosować jego wygląd do naszego wnętrza, lub do naszych aktualnych potrzeb. Jak to możliwe? Przede wszystkim LG OLED ma bardzo smukły ekran i specjalny uchwyt, dzięki któremu idealnie przylega do ściany i wygląda jak powieszony na niej obraz. LG OLED ma również zwijany ekran, który znika wtedy, kiedy chcesz. Te wszystkie rzeczy zapewniają mu unikalny wygląd, a twojemu wnętrzu jeszcze bardziej wyszukany charakter.

Telewizor LG OLED we wnętrzuTelewizor LG OLED we wnętrzu https://www.lg.com

Telewizor LG OLED jako stylowy element wystrojuTelewizor LG OLED jako stylowy element wystroju Instagram/@lgpolska

LG OLED zapewni też najlepszą jakość obrazu. To wszystko dzięki samoświecącym diodom, które zapewniają idealną czerń, świetne kąty widzenia oraz nieskończony kontrast. Jest to niezwykle przydatne podczas oglądania, ale przyda się również wtedy, kiedy chcemy wyświetlić na ekranie motyw lub tło, które będzie pasować do naszego wnętrza. Dzięki samoświecącym diodom telewizor nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia.

Poczuj się jak w kinie dzięki samoświecącym diodom!

LG OLED zapewni niesamowite wrażenia wizualne podczas oglądania filmówLG OLED zapewni niesamowite wrażenia wizualne podczas oglądania filmów https://www.lg.com/

Dolby Vision i Dolby Atmos to technologie, które gwarantują najwyższą jakość obrazu i dźwięku w LG OLED. To całkowicie nowe doznania dźwiękowe – brzmienie jest trójwymiarowe i przestrzenne. Dzięki Dolby Vision obraz jest optymalizowany, aby odbiorca widział go tak, jak zaplanował to reżyser. Efekt podbijają wspomniane już samoświecące diody i wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 8K. To wszystko sprawi, że w swoim domowym zaciszu poczujesz się jak na sali kinowej!

Ten telewizor pokochali gamerzy!

LG OLED zapewni ci niezapomniane wrażenia podczas oglądania filmów, ale nadaje się też do grania na konsolach nowej generacji. Telewizor jest wyposażony we wszystkie najważniejsze funkcje gamingowe i ma możliwość wyświetlania obrazu 4K w 120 klatkach na sekundę. LG OLED zapewni najlepszą głębię i płynność obrazu i emituje stosunkowo niewielką ilość światła niebieskiego. Dodatkowym atutem LG OLED, który może być przydatny podczas grania na konsoli, jest niesamowity system nagłaśniający. Jest on napędzany sztuczną inteligencją, która dba o najlepszą akustykę na podstawie miejsca, w którym siedzi osoba naprzeciwko ekranu.

LG OLEDLG OLED Instagram/@lgusa

System operacyjny LG OLED to WebOS. Są na nim dostępne wszystkie znane i przydatne aplikacje. Telewizor ma też możliwość sterowania poprzez komendy w języku polskim. Rozumie potoczny język i uczy się go w trakcie korzystania z urządzenia. Komendy kierujemy do pilota Magic, który używa funkcji rozpoznawania mowy.

Więcej o: