Telewizor do eleganckiego salonu - jaki wybrać i jak zaaranżować przestrzeń?

Aranżacja ściany z telewizorem w salonie powinna być dopasowana do wyglądu i klimatu wnętrza. Często stanowi ona centralny punkt pokoju i to właśnie na niej skupia się uwaga domowników oraz gości. Jaki telewizor wybrać do eleganckiego pomieszczenia? Podpowiadamy.

Aranżacja telewizora w salonie

Salon jest centralnym miejscem domu gdzie zbiera się cała rodzina. Jest również przestrzenią, w której odbywają się spotkania towarzyskie. W salonie chętnie spędzamy wolny czas - w wielu domach nieodłącznym elementem jego wyposażenia jest telewizor. Wokół niego rozstawione są meble wypoczynkowe, które gwarantują wygodę podczas oglądania ulubionych programów, filmów i seriali. Miejsce na telewizor warto zagospodarować  już na etapie wykańczania pomieszczenia. Pozwoli to odpowiednio zaplanować rozmieszczenie mebli, uwzględnić miejsce na sprzęt nagłaśniający i ewentualnie ukryć nieestetyczne okablowanie.

Która ściana w salonie będzie najlepsza do montażu telewizora? Unikaj umieszczania sprzętu na tle okna - światło dzienne wpadające do wnętrza nie tylko oślepiałoby oglądającego, ale też zaburzało jasność i wyraźność obrazu. Najlepszym rozwiązaniem będzie ściana między oknami lub prostopadła do nich - w tych przypadkach światło nie będzie odbijać się na ekranie.

Aranżacja telewizora w salonieAranżacja telewizora w salonie fot. LG

Trzy pomysły na aranżacje ściany z telewizorem:

1. Gładka bez rozpraszaczy - minimalistyczna ściana w jasnym kolorze pozwoli skupić się na ekranie, ale nie oznacza to, że musisz całkowicie rezygnować z dekoracji. Tę subtelną aranżację możesz podkreślić ramką ze zdjęciem, drewnianym zegarem lub roślinami. Dekoracją ściany z telewizorem może być również pomalowanie jej na inny kolor niż pozostałe, położenie kafelków lub modnej cegły.

2. W towarzystwie meblościanki - telewizor w  towarzystwie mebli to jedna z najczęściej wybieranych aranżacji. Po bokach sprzętu ścianę ozdobią półki z książkami, szklanymi naczyniami lub innymi dekoracjami. Oprócz ładnego designu zyskujemy też sporo miejsca na przechowywanie. Taki rozkład sprawdzi się w dużych, przestronnych salonach.

3. Wtopiony w oryginalne tło - jeśli minimalistyczny styl nie jest w twoim guście postaw na aranżację gdzie telewizor będzie stanowił integralną część ściany. W jego okolicy zawieś obrazy, zdjęcia lub plakaty. Świetnie będą wyglądały także geometryczne półki, na których postawisz drobne rośliny doniczkowe.

Jaki telewizor do eleganckiego salonu?

Świetna jakość obrazu i dźwięku, konstrukcja, która stwarza szereg możliwości w zakresie designu, a także najnowocześniejsze technologie - tym wyróżniają się telewizory LG OLED z serii G1 Gallery i C1. Polecane są do szeroko rozumianej rozrywki, dobrze sprawdzą się w kinie domowym podczas emocjonowania się widowiskami sportowymi, filmami i serialami w jakości 4K. Oglądanie ulubionych programów w gronie rodziny lub przyjaciół będzie też ekologiczne i bezpieczne. Modele LG OLED otrzymały certyfikat organizacji TÜV Rheinland potwierdzający brak migotania obrazu i niski poziom emisji niebieskiego światła szkodliwego dla oczu.

Co jeszcze wyróżnia telewizory OLED? „Samoświecące piksele", czyli technologa samoczynnego zaświecania, która zapewnia nowe wrażenia wizualne. W odróżnieniu od telewizorów LCD, które ogranicza technologia podświetlenia, telewizory LG OLED odznaczają się 100% wiernością odwzorowania kolorów. Dla widza oznacza to, że barwy na ekranie są bardzo zbliżone do tych na pierwotnym obrazie - oglądasz filmy zgodnie z zamiarem twórcy. Kolejną z zalet jest duży, nawet 88-calowy ekran, który podczas oglądania meczu gwarantuje wrażanie jak z pierwszego rzędu na największym stadionie.

materiał promocyjnymateriał promocyjny LG

Przy aranżacji wnętrza ważny jest również design umieszczanego w nim sprzętu. Telewizory LG OLED G1 Gallery wyróżniają się pięknymi, smukłymi proporcjami, które nadadzą pomieszczeniu charakter muzeum sztuki nowoczesnej. Ich konstrukcja sprawia, że praktycznie nie odstają od ściany - po zamontowaniu, za pomocą dopasowanego uchwytu ściennego, który dołączony jest w zestawie z telewizorem, wyglądają jak obraz, podkreślający eleganckie pomieszczenie. Oczywiście klienci nadal mogą zdecydować się na klasyczne postawienie telewizora na nóżkach lub na specjalnym designerskim stojaku - Gallery Stand.

Linia telewizorów Gallery otrzymała znaczące wyróżnienie - CES Innovation Awards 2021. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie. Jest to dodatkowy powód, dla którego warto rozpatrzyć właśnie modele tej serii. 

Telewizory LG OLED – raj dla graczy

Po raz pierwszy przygotowano specjalne menu dla graczy, które zapewnia dostęp do wszystkich ustawień związanych z grą w jednym miejscu - to bez wątpienia doskonały telewizor dla graczy.  Modele LG OLED automatycznie ustawiają optymalne parametry obrazu w grach każdego rodzaju. Ponadto możesz włączać i wyłączać technologie NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync, aby uzyskać wyraźniejszy i płynniejszy obraz w grach bez opóźnień, zacinania i rozrywania. 

LG OLED - telewizor idealny dla graczyLG OLED - telewizor idealny dla graczy Fot. LG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.