Uniwersalny pokój niemowlaka: jak go zaaranżować?

Na etapie urządzania pokoju dla niemowlęcia nie wiemy jeszcze czym nasze dziecko będzie się interesować i jakie otoczenie spodoba mu się najbardziej. Dla nowo narodzonego człowieka ważne jest poczucie bezpieczeństwa i miłość rodziców, a nie kolory ścian czy wzór na tapecie. Warto więc urządzić pokój niemowlęcia tak, aby samemu chętnie w nim przebywać. Jeśli cukierkowy róż nie jest naszym ulubionym kolorem, nie warto się narażać na jego nieustanną obecność.

Jakie meble?

Do uniwersalnego pokoju warto kupić neutralne meble, takie które swoją kolorysyką

i ozdobami nie będą narzucać tematyki aranżacji. Bezpieczny wybór to biel lub kolor drewna, bo daje on całkowita swobodę w wyborze dodatków. Pokój będzie mógł się dostosować do zmieniających się estetycznych upodobań rosnącego dziecka.

Jakie kolory ścian?

Przy wyborze koloru zastanówmy się, jakie odcienie nas relaksują. W jakim otoczeniu będzie nam łatwiej znieść nieprzespaną noc przy płaczącym maleństwie? Raczej będą to stonowane barwy w połączeniu z delikatnymi wzorami tapet, które przełamią monotonię. Delikatne desenie, takie jak groszki, paski, kratki świetnie się sprawdzą w dziecięcym pokoju.

Jakie dodatki?

Dodatki są okazją, żeby wnieść do wnętrza więcej życia i kolorów, nie przeciążając go. Stonowane ściany i meble potrzebują akcentów, które je ożywią i nadadzą charakteru wnętrzu. Zaletą takiego sposobu aranżacji pokoju jest możliwość łatwych zmian. Pościel, poduszki, pudełka i drobne dekoracje na neutralnym tle grają znacznie większą rolę, niż w pokoju o barwnych ścianach, dlatego nawet drobiazgi należy wybierać starannie.

Dobry nastrój

Nie zapominajmy, że oczy noworodka i niemowlaka lubią mocne barwy i ruch. Zawieszone nad łóżeczkiem, w zasięgu wzroku dziecka kolorowe mobile dostarczą mu wielu wrażeń, dekorując jednocześnie pokój.Przy usypianiu i karmieniu pomogą natomiast delikatne, dekoracyjne girlandy świetlne, które ciepłym światłem pomogą się zrelaksować przed snem - także rodzicom.

Stworzenie pokoju o uniwersalnym wystroju pozwala też na niedrogie i łatwe zmiany - to duży atut. Jest też znacznie łatwiejsze, niż samodzielne żonglowanie kolorami i wzorami. A przyszłości pozwala na dowolne przearanżowanie wnętrza niskimi nakładami finansowywmi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.