Biurko - młodzieżowe centrum dowodzenia

Przemiana w nastolatka to moment skłaniający dziecko do manifestowania swojej dorosłości na każdym kroku. Koniec z otaczaniem się infantylnymi przedmiotami - czas na pokój w prawdziwie dojrzałym stylu. Ta idea powinna przyświecać przy wyborze biurka - jednego z najważniejszych sprzętów w młodzieżowej kwaterze.

Urządzanie z urządzeniami

Od biurek wymagamy przede wszystkim solidnego wykonania oraz odporności na zniszczenia. To jednak nie koniec oczekiwań w tej materii. Ważnym czynnikiem jest odpowiednia budowa i wysokość mebla, sprzyjająca właściwej postawie ciała. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku młodzieży, spędzającej dużo czasu przed ekranem komputera. Dzisiejsze biurka zostały zaprojektowane z myślą o aktualnych potrzebach użytkowników. Model Cool marki Szynaka wyposażono w dodatkową szufladę na mysz i klawiaturę komputera. Obszerny blat posłuży jako podstawa monitora, pozostanie również miejsce na czytanie i pisanie. Biurko jest narożne, wkomponuje się więc w każdy wybrany przez nas kąt. Jest też plus dla fanów muzyki - półki na płyty CD przytwierdzone do bocznych ścianek mebla. W równym stopniu przemyślany jest projekt biurek marki Signal. Oprócz praktycznej szuflady zaplanowano również miejsce na drukarkę lub komputer - dolną półkę, skrytą pod blatem. Dodatkowym plusem jest wmontowanie bocznego stolika, który sprawia, że najważniejsze przedmioty można mieć zawsze pod ręką.

Młodzieżowy design z klasą

Dobrze jest, gdy pokój nastolatka nie jest zbyt dziecinny ani nadto poważny. Jeszcze lepiej, kiedy stylem koresponduje ze wspólną częścią domu - pozostałymi pomieszczeniami. Najbezpieczniejszy przepis na uniknięcie aranżacyjnej gafy to kolorystyczna oszczędność i design z fantazją. Takie rozwiązanie wykorzystano w kolekcjach Click (Timoore) oraz Labirynt (Meblar). Biurko Click robi wrażenie młodzieżowego bez budzenia skojarzeń z pokojem dziecięcym. W kolekcji dominuje czerń, przełamano ją jednak białymi frontami oraz elementami w intensywnym kolorze - zielonym, pomarańczowym lub niebieskim. Geometryczne kształty oraz zestaw dopasowanych kolorów sprawia, że biurka Click nie powstydziłby się żaden nastolatek. Model z kolekcji Labirynt to wybór dla zwolenników jasnych, łagodnych pomieszczeń. Stanowiący podstawę kremowy kolor zestawiono z intensywnym odcieniem limonki, w wyniku czego powstało odważne i zarazem gustowne połączenie.

Mebel dedykowany potrzebom

Idealne biurko powinno spełniać wymagania właściciela - zarówno pod względem wyglądu, jak i kwestii praktycznych. Zanim dokonamy zakupu warto pomyśleć, do czego mebel ma posłużyć i jak dużo miejsca potrzeba nam do wygodnego rozmieszczenia swoich sprzętów. Nowoczesne modele są do nich dostosowane - oferują specjalne szuflady i półki na elementy komputera, dokumenty, książki czy płyty.