Inteligentne lodówki Whirlpool 6-ty Zmysł Fresh Control

Whirlpool wprowadza nowe chłodziarko-zamarażarki z inteligentną technologią 6-ty Zmysł Fresh Control.

Inteligentna technologia 6-ty Zmysł Fresh Control zapewnia utrzymanie optymalnej temperatury w komorze chłodziarki oraz zachowanie optymalnej wilgotności. Gwarantuje świeżość produktów jak w dniu zakupu nawet do 4-ech razy dłużej . Algorytm na podstawie danych z czujników zarządza pracą kompresora i wentylatora niezależnie. Właściwa temperatura po np. otwarciu drzwi przywracana jest 5 razy szybciej niż w konwencjonalnej chłodziarko-zamrażarce, a wilgotność powietrza na poziomie 70-85 proc. umożliwia produktom utrzymanie ich naturalnej wilgoci i ogranicza problem psucia się, bez przykrywania żywności.

Nowe modele występują w wyjątkowej, eleganckiej linii wzorniczej - Absolute.

Minimalistyczne kształty, nowoczesny panel sterowania umieszczony w centralnej części urządzenia, uchwyty zainstalowane pośrodku drzwi - oto niektóre z cech wyróżniające nowe lodówki Whirlpool od innych dostępnych na rynku modeli. Dzięki nim lodówki Absolute wprowadzają innowacyjne spojrzenie na świat chłodzenia i zamrażania żywności oraz stanowią elegancką propozycję dla każdej nowoczesnej kuchni.

Nowoczesny panel sterowania został umieszczony tuż nad uchwytem co wzmocniło integralność i przejrzystość wzornictwa. Zapewnia on łatwą obsługę chłodziarki. Parametry pracy lodówki są kontrolowane bez konieczności jej otwierania a dzięki elektronicznemu systemowi sterowania można zaprogramować wiele przydatnych funkcji, jak np. Night Tarif (taryfa nocna) - zwiększając nie tylko naszą wygodę, ale i funkcjonalność urządzenia.

Wspomniane uchwyty chłodziarki i zamrażarki nie znajdują się z boku urządzenia, jak to ma miejsce w tradycyjnych modelach, ale centralnie, tuż pod panelem sterowania. Rozwiązanie to nadaje lodówkom ABSOLUTE eleganckiego i nowoczesnego wyglądu.

Wszystkie modele chłodziarko-zamrażarek linii Absolute zostały wyposażone w szereg nowoczesnych funkcji. Prócz wspomnianej już inteligentnej technologii 6-ty Zmysł Fresh Control oferują opcje: filtr antybakteryjny Microban, system Multiflow, system oświetlenia diodowego Starlight i wiele innych.

Whirlpool wspólnie z Microban, liderem na rynku rozwiązań antybakteryjnych, zaprojektował antybakteryjny system filtracji powietrza. Specjalny filtr z wbudowanymi środkami bakteriobójczymi filtruje 100% powietrza znajdującego się w lodówce. Pozwala on wychwycić znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia, bakterie i pleśń, które mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu i psucia się żywności.

System Multiflow równomiernie rozprowadza chłodne powietrze w całej komorze chłodziarki. Powietrze jest kierowane dokładnie tam, gdzie jest potrzebne, aby zapewnić optymalne warunki przechowywania żywności.

Oświetlenie diodowe LED Starlight zapewnia dwukrotnie jaśniejsze światło niż zwykłe, żarówkowe oświetlenie chłodziarek. Zużywa przy tym 4 razy mniej energii, nadaje wnętrzu nowoczesny wygląd i nie wymaga wymiany praktycznie przez cały okres życia lodówki.

Na szczególną uwagę zasługuje model WBV 34973 DFCIX, należący do niezwykle ekologicznej linii sprzętu AGD marki Whirlpool - Green Generation. Osiągnął on najwyższą klasę efektywności energetycznej - klasę A+++. Zapewnia ona aż o 20% oszczędności energii w porównaniu z urządzeniami klasy A++. Przekłada się to nie tylko na niższe rachunki ale i na ochronę środowiska.

Dodatkowo wśród lodówek linii ABSOLUTE znajduje się model WBV 3399 NFCIX posiadający specjalną szufladę z systemem Activ0o, w której panują idealne warunki do przechowywania mięsa i ryb. Specjalny system wentylacji z 2 czujnikami temperatury, wentylatorem i niezależną elektroniką sterującą gwarantuje, że temperatura we wnętrzu szuflady utrzymywana jest na stałym poziomie ok. 0 st. C (-1/+2 st. C).

Zamrażarka w lodówce WBV 3399 NFCIX z technologią NoFrost automatycznie osusza powietrze w zamrażalniku, odprowadzając na zewnątrz nadmierną wilgoć z komory. Dzięki temu wyeliminowane zostaje powstawanie szronu oraz lodu (nie trzeba ręcznie rozmrażać zamrażarki), zamrożone produkty nie przylepiają się do ścianek, etykietki pozostają czytelne, przestrzeń przeznaczona do przechowywania żywności jest zawsze czysta.

W nowej linii wzorniczej Absolute można znaleźć pięć wyjątkowych modeli. Wszystkie są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Modele WBV34973DFCIX oraz WBV3399NFCIX kosztują odpowiednio 2599 PLN i 2399 PLN, model WBV3398NFCIX - 2299 zł. Model WBV3387NFC dostępny jest zarówno w kolorze Inox (kod: WBV3387NFC IX) w cenie 1999 PLN jak i w bieli (kod: WBV3387NFC W) - za 1899 PLN.