Nowe zasłony prysznicowe Sealskin

Ofertę tekstyliów łazienkowych firmy Coram Poland wzbogaciły nowe zasłony prysznicowe marki Sealskin. W gamie kilkunastu produktów znajdują się zasłony o klasycznej stylistyce, zasłony dedykowane do łazienki nowoczesnej, a także do łazienki dziecięcej.

Amsterdam, to zasłona prysznicowa, która swoją stylistyką nawiązuje do holenderskiego wzornictwa i kolorystyki. Biel połączona z kobaltowym niebieskim (Delft blue) to podstawowe barwy używane do zdobienia tradycyjnej holenderskiej porcelany stołowej. Charakterystyczny jest również motyw dekoracyjny zasłony, na którym widnieje rysunek typowych dla miasta kamieniczek, ciasno ustawionych na brzegach kanału. Wreszcie zaś nazwa zasłony, która budzi jednoznaczne skojarzenia. Zasłona Amsterdam, o wymiarach 180 x 200 cm, wykonana została z poliestru, kosztuje ok. 95 zł. Do zasłonki można dokupić akrylowy dywanik o wymiarach 60x90 cm z takim samym motywem dekoracyjnym.

W oryginalnej, fioletowej tonacji utrzymana jest zasłona o nazwie Coloris. Nazwa jest dość przewrotna, ponieważ zasłona ma jednolity kolor. Uwagę zwraca elegancki sposób przygotowania materiału do montażu - zasłona wyposażona została w metalowe pierścienie do przełożenia przez drążek. Taki sposób mocowania jest łatwiejszy, a ponadto pozwala tkaninie na swobodne układanie się. Zasłona o wymiarach 180 x 200 wykonana jest z poliestru. Kosztuje brutto ok. 81 zł. Dostępna jest także w jaśniejszej wersji, w kolorze bieli złamanej szarością.

Kolorystyczną przeciwwagą dla obu prezentowanych zasłon jest Bambi Multi. Barwna tkanina z postaciami kolorowych zwierzątek dedykowana jest do dziecięcych łazienek lub takich, z których korzystają dzieci. Najmłodszych na pewno zachwyci kolorystyczna odwaga projektantów, jak również treść ilustracji na których można dostrzec znanego z bajki jelonka Bambi, motylki, króliczki oraz ptaszki, czyli wszystko to, co podoba się dzieciom. Poliestrowa zasłona Bambi Multi kosztuje brutto 75 zł.

Wyobraźmy sobie, że zapisane na zasłonie Digits cyfry to numer telefonu do kogoś, kto mieszka w Nowym Jorku - tak przynajmniej podpowiada skrót widoczny w prawym górnym rogu zasłony. Kto to jest? W tym miejscu musimy jeszcze bardziej poruszyć naszą wyobraźnię, ponieważ numer widoczny na tkaninie jest niepełny, brakuje kilku cyfr. Intrygująca treść zasłony, plus uniwersalna biało-szara kolorystyka sprawiają, że świetnie odnajdzie się ona w łazienkach utrzymanych w stylu nowoczesnym. Poliestrowa tkanina o wymiarach 180 x 200 cm kosztuje ok. 113 zł. W ofercie tekstyliów Sealskin znajduje się także pasujący do zasłony dywanik o wymiarach 60 x 90 cm.

Kolorystyczny minimalizm zasłony Paul projektanci firmy Sealskin przełamali mocnym barwnym akcentem w postaci tęczowych pasów. Kontrast użyty został delikatnie, na górze i dole tkaniny. Zasłona Paul, oprócz wersji grafitowej, ma również wersję białą. Jest ona zbudowana na tej samej zasadzie dekoracyjnej (kolorowe pasy góra-dół). Poliestrowa zasłona o wymiarach 180 x 200 cm kosztuje brutto 106 zł.