[Supermocje] Urządzenia do sprzątania - wybieramy hity z wyprzedaży

Noworoczne wyprzedaże to świetny moment na zakup wymarzonego robota sprzątającego czy odkurzacza bezprzewodowego. Sprawdź, w co warto zainwestować!

Urządzenia do sprzątania: roboty sprzątające

Te inteligentne urządzenia, które autonomicznie poruszają się po pomieszczeniach, zbierając kurz i brud, zdobywają coraz większą popularność. Dlaczego roboty sprzątające zyskują uznanie wśród użytkowników? Przede wszystkim oferują nieocenioną wygodę. Dzięki zaawansowanym sensorom i technologii nawigacyjnej, potrafią same odczytywać układ pomieszczenia i dostosowywać trasę sprzątania. Wystarczy go włączyć, a on załatwi resztę samodzielnie. W porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami roboty sprzątające są często bardziej skuteczne. Dzięki funkcji skanowania pomieszczenia i kamerom mogą dokładnie identyfikować obszary wymagające sprzątania. To pozwala im skutecznie eliminować kurz i zabrudzenia z każdego zakamarka. Współczesne roboty sprzątające oferują szereg funkcji dostosowanych do indywidualnych preferencji użytkowników.

Sprawdź popularne modele w świetnych cenach!

Roboty sprzątajaceRoboty sprzątajace fot. Rozetka

Urządzenia do sprzątania: odkurzacze pionowe

Odkurzacz pionowy ze względu na swoją budowę jest bardziej przyjazny dla alergików niż odkurzacz tradycyjny. Powinien być wyposażony w filtry HEPA  skutecznie zatrzymujące pyłki, roztocza i kurz. Przyda się także filtr węglowy oraz wodny. Dobrze sprawdzi się odkurzacz z funkcją mycia, gdyż w ten sposób dokładniej usuwa się alergeny. Powinien być wyposażony w końcówki, które umożliwią usunięcie zanieczyszczeń z każdego kąta oraz duży pojemnik na kurz, by rzadziej go opróżniać. Istotna jest także moc (najlepiej powyżej 300 W), by odkurzać szybko i skutecznie.

Podstawowe zalety odkurzaczy pionowych to lekkość i mobilność. Niewielkie rozmiary i waga sprawiają, że bez trudu mogą ich używać dzieci i osoby starsze. Odkurzacz akumulatorowy zajmuje mniej miejsca i zawsze może być pod ręką, świetnie sprawdzi się, gdy trzeba szybko zebrać np. rozsypany cukier. Odkurzacze na baterie z reguły nie mają worków, tylko specjalny zbiornik na śmieci, dzięki czemu są ekologiczne i ekonomiczne. Minusem tego sprzętu jest na ogół mniejsza moc ssania i ograniczony pojemnością akumulatora czas pracy. Są także odkurzacze pionowe przewodowe, które działają podobnie jak tradycyjne sieciowe i nie wymagają ładowania.

Odkurzacze pionoweOdkurzacze pionowe fot. Rozetka

Urządzenia do sprzątania: odkurzacze piorące

Odkurzacz piorący znajdzie zastosowanie we wszystkich przypadkach wymagających higienicznego czyszczenia do głębokości włókien: przy czyszczeniu dywanów podłogowych, mebli tapicerowanych, materacy, tekstylnych okładzin ściennych oraz tapicerki foteli samochodowych. W jaki sposób działa? Roztwór środka czyszczącego pod ciśnieniem jest rozpylany na powierzchnię dywanu i natychmiast zasysany wraz z oddzielonym brudem. Zapewnia to dokładną eliminację tłuszczu i innych zanieczyszczeń, a także zapachów. A dodatkowo oszczędzasz także miejsce, bo taki odkurzacz zastąpi ci niejeden sprzęt czyszczący. Wybierz wielofunkcyjne urządzenie, z którym zadbasz o nieskazitelność różnych powierzchni w swoim domu!

Odkurzacze piorąceOdkurzacze piorące fot. Rozetka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.