Z tym produktem zrelaksujesz się jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Nadeszło lato, a wraz z nim czas na imprezy w ogrodzie. To ten okres w roku, gdy wyjmujemy z piwnic baseny, aby rozłożyć je w naszej przydomowej przestrzeni. Niektórzy lubią relaksować się w jacuzzi. Jak wybrać jacuzzi ogrodowe? Czy warto w nie zainwestować?

Wraz ze słoneczną pogodą wyjmujemy z różnych zakamarków domów ogrodowe meble i wyposażenie. Niektórzy z nas zdecydowali się na zakup ogrodowych basenów, podczas gdy inni postanowili zakupić ogrodowe jacuzzi dmuchane. Jaki model wybrać? Jakie opinie przedstawiają na jego temat wybrani użytkownicy? I czy w ogóle warto zakupić jacuzzi dmuchane? 

Jacuzzi dmuchane - czy warto 

JacuzziJacuzzi fot. Shutterstock

Warto zainwestować w dmuchane jacuzzi, które dorównuje funkcjonalnością klasycznym urządzeniom znanym ze SPA i hoteli. Współczesne modele wykonane są z wytrzymałego grubego PCV. Dodatkowo konstrukcja wzmocniona jest solidnym stelażem, dzięki czemu jest bardzo odporna na napór. Jest na tyle wytrzymała, że dorosłe osoby mogą bez obaw siadać na brzegu takiego typu jacuzzi.  

Jacuzzi dmuchane to wielofunkcyjne urządzenia. W przypadku gdy nie włączymy funkcji podgrzewania wody może służyć za basen w upalne dni. Poza tym jacuzzi ogrodowe stanowią piękną i funkcjonalną ozdobę. Mogą przybierać różne kształty i mieszczą od pięciu do sześciu, a nawet siedmiu dorosłych osób.  

Czemu jeszcze warto wybrać jacuzzi ogrodowe dmuchane? Wiąże się to z niższymi kosztami eksploatacji. Model ogrodowy nie odbiega przy tym jakością masażu i innych funkcji od klasycznych jacuzzi. Kolejną zaletą jest mobilność tego typu urządzeń. Jeżeli zmienimy koncepcje aranżacji ogrodu, łatwo można przemieścić jacuzzi z miejsca na miejsce. Eksploatacja również jest tańsza - wystarczy wymiana filtrów wody, pompy oraz zakup tabletek do oczyszczania wody.

Jakie jacuzzi dmuchane wybrać?  

JacuzziJacuzzi fot. Shutterstock

Jest wiele kryteriów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze idealnego jacuzzi dmuchanego. Jednym z najważniejszych są jego wymiary, które określają, ile osób będzie mogło z niego korzystać. Jacuzzi dwuosobowe będzie idealne dla par, z kolei większe modele nadadzą się idealnie dla rodzin z dziećmi i osób z dużą liczbą znajomych. Kolejnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest obudowa jacuzzi dmuchanego. Obudowa i stelaż to niezwykle ważne elementy, które odpowiadają nie tylko za wygodę, ale i bezpieczeństwo. Dlatego muszą być wykonane z wytrzymałych elementów i być odporne na uszkodzenia mechaniczne.  

Jacuzzi ogrodowe dmuchane - rodzaje

Jacuzzi ogrodowe dmuchane zasadniczo dzielą się na dwa typy: jacuzzi z bąbelkami oraz z dyszami wodnymi. Zarówno w jednym, jak i drugim typie odnajdą się przypadki jacuzzi dmuchanego z hydromasażem. Jacuzzi z bąbelkami jest szczególnie popularne ze względu na niską cenę. Ścianki wyposażono w dysze powietrzne, przez które mikrobąbelki są wyrzucane do wody. Dysze masujące nie są regulowane, ale rekompensuje to ich ilość. Dobrej jakości model jacuzzi z bąbelkami może zawierać od 130 do 180 dysz powietrza.  

Jacuzzi dmuchane z dyszami wodnymi są o wiele bardziej skomplikowane ze względu na to, że dysze podlegają regulacji. Z tego powodu jacuzzi tego typu są o wiele droższe, ale i lepsze.  

Dmuchane jacuzzi - opinie 

Opinie użytkowników są jednoznaczne - zakup dmuchanego jacuzzi to inwestycja, na którą warto przeznaczyć pieniądze. Jeżeli zależy nam na chwili relaksu w swoim własnym ogrodzie warto poświęcić dłuższą chwilę i wybrać dobre jacuzzi dmuchane do swojej przydomowej przestrzeni. Jest to urządzanie nieporównywalnie tańsze od klasycznych odpowiedników. Nie za duże modele z podstawowymi funkcjami są dostępne na rynku za mniej niż dwa tysiące złotych. Im większa pojemność, im więcej opcji, tym jacuzzi są droższe (taką opcją może być podświetlanie LED). Najdroższe modele dmuchanych ogrodowych jacuzzi sięgają pułapu kilku tysięcy złotych, ale to i tak o wiele taniej, niż drogie stacjonarne jacuzzi.  

Jak dbać o wodę w jacuzzi dmuchanym? Przede wszystkim należy dbać o jej czystość. Trzeba pamiętać o regularnym dezynfekowaniu i filtrowaniu wody w jacuzzi. Poza tym należy zakupić specjalne tabletki chlorowe, które pomogą utrzymać czystość w dmuchanym jacuzzi. Uwaga! Pamiętaj o tym, że po aplikacji nie można korzystać z jacuzzi przez kilka godzin.

Woda powinna mieć również odpowiedni odczyn i być dostosowana do indywidualnych preferencji, jeśli chodzi o dobór odpowiedniej temperatury. Nie może być ani za chłodna, ani za ciepła. Najlepiej, żeby miała od 35 do 38 stopni Celsjusza. Kąpiel w jacuzzi powinna być przyjemnością, która odświeża i rozluźnia mięśnie.

Jakie pH powinna mieć woda w naszym jacuzzi? Najkorzystniejszy jest poziom ok 7,3. Gdy jest wyższy może dojść do jej zmętnienia, co doprowadza do rozwoju różnego rodzaju drobnoustrojów. Gdy pH jest zbyt niskie nasza skóra może ulec podrażnieniom. Im częściej się kąpiemy, tym większy odczyn wody.  

JacuzziJacuzzi fot. Shutterstock

Zapotrzebowanie na prąd

Ile prądu pobiera jacuzzi dmuchane? Nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy przede wszystkim od rozmiaru jacuzzi - im jest większe, tym więcej energii zużywa. Niemniej wiadomo, że za rachunki zapłacisz średnio od 150 do 200 złotych więcej. Na to, ile zapłacimy wpływa również częstotliwość używania sprzętu, a także jego jakość. Zasada jednak jest taka, że im więcej zapłacimy na początku, tym mniej trzeba płacić później.  

Warto kupić do swojego domu dmuchane jacuzzi ogrodowe. To nie tylko świetny pomysł na imprezę, ale i ozdoba każdego ogrodu. Przed zakupem trzeba jednak wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników, przede wszystkim wielkość jacuzzi oraz jego jakość. Pamiętajmy, że im więcej zapłacimy na początku, tym mniej będziemy płacić w późniejszym czasie. Dodatkowo możesz korzystać z jacuzzi jak z basenu. To idealny pomysł na urozmaicenie czasu spędzanego w naszym ogrodzie! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.