Gwiazda z papieru. 5 pomysłów jak zrobić gwiazdy z papieru

Gwiazda z papieru to efektowna i niezwykle prosta do wykonania dekoracja, która kosztuje tyle co nic. Mamy pięć tutoriali na wykonanie różnych gwiazdek i śnieżynek. Wyjątkowe umiejętności nie są wymagane!
Gwiazdki z papieru 3D Gwiazdki z papieru 3D fot. Tesa

Gwiazda z papieru 3D - jak zrobić

Do zrobienia takiej trójwymiarowej gwiazdy potrzebny jest jedynie papier w odpowiednim kolorze, nożyczki i klej. Z papieru wytnij po dwa kwadraty 45 x 45 cm na jedną gwiazdę. Kwadrat złóż na pół i mocno zagnij w linii zgięcia za pomocą patyczka do zaginania, rozłóż i ponownie złóż na pół od drugiej strony. Następnie kwadrat złóż i rozłóż dwukrotnie po przekątnej.

Gwiazda z papieru 3Dfot. Tesa

Zagięte linie muszą wyglądać tak jak na zdjęciu. Przewróć na lewą stronę i pozaznaczaj odległości 9,5 cm na zagięciach prostopadłych do boków kwadratu. Ponacinaj kwadrat do zaznaczonych punktów i złóż skrzydełka w kierunku przekątnych.

Gwiazda z papieru 3Dfot. Tesa

Jeden z pary tak powstałych trójkątów pokryj klejem i posklejaj ze sobą ramiona gwiazdy. Połóż obie części na siebie tak, aby na siebie nawzajem nie nachodziły, zaznacz punkty przecięcia ramion. Pod spodem na wysokości punktów przecięcia nałóż spory kleks kleju. Teraz sklej obie części zgodnie z ustalonymi punktami przecięcia. Gwiazdę odłóż do wyschnięcia. Po wyschnięciu w jednym z ramion zrób dziurkaczem otwór i przełóż przez niego ładną wstążkę.

Gwiazda z papieru 3Dfot. Tesa

Papierowe gwiazdy 3D Papierowe gwiazdy 3D Anna Oporska

Gwiazda betlejemska z papieru 3D

Popularna gwiazda betlejemska z papieru może ozdobić okno i choinkę. Do jej wykonania potrzebny jest nieco grubszy papier, nożyczki, przezroczysta taśma klejąca i zszywacz do papieru. Kwadratową kartkę składamy po przekątnej na pół. Powstały trójkąt ponownie składamy na pół. Kartkę nacinamy w czterech miejscach tak, jak zaznaczono na pierwszym zdjęciu.

Gwiazda betlejemska 3D z papieru, ozdoba świąteczna, dekoracja domu, Boże Narodzeniebetsypetsy.blogspot.com

Ponacinaną kartkę rozkładamy. Taśmą klejącą sklejamy środkowe rogi. Następnie odwracamy kartkę na drugą stronę i sklejamy dwa kolejne rogi. Ponownie odwracamy i powtarzamy czynność. Tak powstaje pierwsze z sześciu potrzebnych ramion.

Gwiazda betlejemska z papieru 3D, ozdoba świąteczna, dekoracja domu, Boże Narodzenie, święta                 betsypetsy.blogspot.com

Pierwsze trzy ramiona łączymy ze sobą za pomocą zszywacza. W ten sam sposób łączymy kolejne trzy i zszywamy obie części. Na koniec zszywamy środkowe partie ramion.

Gwiazda betlejemska z papieru 3D, łączenie ramion gwiazdy, ozdoba świąteczna dekoracja, święta.Fot. betsypetsy.blogspot.com

Gwiazdki z papieru Gwiazdki z papieru fot. Tesa

Gwiazda betlejemska z papieru szablon

Na jedną gwiazdę będą potrzebne trzy kwadraty o wymiarach: 28 x 28 cm lub 20 x 20 cm. Wycięte kwadraty złóż w harmonijkę w odcinkach co 2 cm, a otrzymany pasek złóż jeszcze na pół i odetnij końcówki po skosie. Paski sklej ze sobą pośrodku, krawędzie posmaruj klejem i połącz je w ten sposób, aby utworzyć wachlarz. Z białego kartonu wytnij dwa paski o szerokości 2 cm i długości wachlarza, a następnie przyklej je do jego zewnętrznych krawędzi Rozłóż rozetkę. Na górze każdej z rozetek dziurkaczem zrób otwory i przeciągnij przez nie wstążkę.

gwiazdki z papieru

Gwiazdki z papierufot. Tesa

Świąteczne gwiazdki z papieru Świąteczne gwiazdki z papieru Anna Oporska

Gwiazda z papieru origami - klasyczne śnieżynki z papieru

Do wykonania tych gwiazdek potrzebne są tylko kwadratowe arkusze papieru i nożyczki. Kartki należy złożyć wedle pokazanego na obrazku schematu, a następnie w odpowiednich miejscach wykonać nacięcia. W ten banalny sposób powstają gwiazdki i śnieżynki, którymi możemy udekorować nasze okna, a po dodaniu wstążki, także choinki.

Przy tworzeniu gwiazdek można śmiało eksperymentować i tworzyć zupełnie nowe, oryginalne wzory. Do tego obok białego papieru można sięgnąć po kolorowy, aby ożywić naszą świąteczną aranżację.

Wycinanie gwiazdek z papieru.

śnieżynka z papieru śnieżynka z papieru fot. Tesa

Gwiazda betlejemska z papieru krok po kroku - 8-ramienna gwiazdka

Taka gwiazdka możesz ozdobić choinkę, okno lub prezenty. Kwadratowa kartkę papieru złóż na pół po przekątnej. Powstały trójkąt zegnij jeszcze raz na pół i powtórz czynność. Przy pomocy szablonu narysuj wzór. Nożyczkami wytnij wzór, po czym rozłóż powstały płatek. Jeśli chcesz usunąć linie zagięć, wcześniej przeprasuj ozdobę żelazkiem nastawionym na niską temperaturę.

Gwiazdka z papieru

Gwiazdki z papierufot. Tesa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.