Wnętrza z filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Jak wygląda apartament Christiana Greya? [ZDJĘCIA]

Jak wygląda apartament Christiana Greya, bohatera książki E.L. James "Pięćdziesiąt twarzy Greya"? Czy wieżowiec w którym znajduje się jego mieszkanie istnieje naprawdę? Czy filmowe wnętrza będą różnić się od tych opisanych w książce? Sprawdzamy!

Jak mieszka Christian Grey?

Najbardziej oczekiwany film tego roku, ekranizacja książki E.L.James "Pięćdziesiąt twarzy Greya", trafi do kin już 13 lutego. Książka opowiadająca historię trudnej miłości Christiana Greya - bajecznie bogatego biznesmena (o oryginalnych seksualnych preferencjach) i niewinnej, świeżo upieczonej absolwentki uniwersytetu Anastasi Steele, to prawdziwy fenomen.

Niedawno amerykański wydawca książek E.L. James ogłosił, że dwa lata po premierze, pierwszy tom trylogii "Pięćdziesiąt twarzy Greya" osiągnął sprzedaż przekraczającą sto milionów egzemplarzy!

Jak wygląda apartament, w którym dzieje się akcja popularnej książki? Gdzie mieszka Christian Grey? Jak urządzone jest jego mieszkanie?  Jak przystało na bardzo bogatego biznesmena, Grey ma mieszkanie w najdroższym apartametowcu w Seatle - Escali. Oczywiście jest to penthouse.

Pięćdziesiąt twarzy Greyamat. dystrybutora/ Plakat z filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya"

Kadry ze zwiastunów

Zacytujmy fragment książki E.L James "Pięćdziesiąt twarzy Greya": Christian otwiera dwuskrzydłowe drzwi i biały wystrój ciągnie się przez szeroki korytarz aż do okazałego pomieszczenia. To główna część mieszkalna, o podwójne wysokości. Powiedzieć o niej olbrzymia to stanowczo za mało. Ściana na samym końcu jest przeszklona i prowadzi na balkon z panoramą Seatle.

Co jakiś czas do sieci "wyciekają" kolejne fragmenty filmu. Już ze zwiastunu wiemy, że w apartamencie Greya w Escali, będzie zarówno "czerwony pokój", jak i lądowisko dla helikopterów. Wypatrzeć można podłogę z dużych, marmurowych płyt, pięknie wyeksponowany fortepian czy... kilka sypialni.

Pięćdziesiąt twarzy Grey'aScreenshot zwiastunu filmu "Pięćdziesiąt twarzy Grey'a" (Fifty Shades of Grey) - Universal Pictures

Budynek, który istnieje naprawdę

Escala - apartamentowiec w którym mieszka główny bohater książki E.L. James istnieje naprawdę. Ten wybudowany w 2009 roku w dzielnicy Belltown, trzydziestopiętrowy budynek, to jeden z najlepszych "adresów" w Seatle. Szklana wieża, o zaokrąglonych końcach,  została zaprojektowana przez studio Thoryk Architecture. Najdroższe apartamenty znajdują się na najwyższych piętrach budynku. Z okien rozciąga się widok na Space Needle (wieże, która stałą się symbolem miasta), góry oraz zatokę Elliot Bay. Książkowy Christian Grey jest właścicielem największego i najdroższego apartamentu.

EscalaFot. Escala

Oryginalny penhouse

Również penthouse w Escali nie jest wymysłem twórców książki. Jak głoszą plotki, w 2013 roku, najbardziej luksusowe mieszkanie w budynku, kupiła pewna rodzina z Oregonu, która bardzo chce zachować anonimowość. Jak zapewnia Erik Mehr - pośrednik sprzedaży nieruchomości w Escali, do apartamentu nie należy prywatne lądowisko dla helikopterów. Gdy nowi właściciele kupowali penthouse, nie było w nim "czerwonego pokoju", w którym rozgrywa się duża część akcji książki.

Kobiety szaleją

Erik Mehr, odpowiedzialny za sprzedaż apartamentów w Escali, twierdzi, że odkąd pojawił się pierwszy trailer filmu, telefony wprost się urywają.  Dzwonią głównie kobiety od 19 do 50 roku życia. Proszą o umożliwienie im spędzenia nocy w słynnym apartamencie - mówi Mehr w wywiadzie dla CNNMoney. Chyba nie zdają sobie sprawy, że w tym budynku mieszkają zwykli ludzie - dodaje. Apartamenty w Escali wyprzedane są już w 97%.

Współpraca z portugalskimi firmami

Świat Christiana Greya jest pełen kontrastów. Nie ma w nim czerni i bieli, ale 50 odcieni szarości. Taki też jest jego apartament - nowoczesny i ekstrawagancki. Aby odpowiednio podkreślić styl mieszkania Grey'a, wytwórnia filmowa Universal Pictures wybrała meble i dodatki skupione pod wspólną marką COVET Lounge. Na ekranie zobaczymy więc przedmioty takich firm jak Boca do Lobo, Brabbu, Delightfull i Koket.

Mieszkanie Grey'aFot. mat. prasowe COVET Lounge

Eklektyczny apartament

COVET Lounge udostępniło nam kilka zdjęć filmowej scenografii. Faktycznie przedmioty portugalskich marek znakomicie oddają eklektyczny charakter apartamentu Christiana Greya. Znajdziemy tu zarówno bardzo nowoczesne jak i inspirowane naturą czy stylem vintage elementy.

Mieszkanie Grey'aFot. mat. prasowe COVET Lounge

Dobry design we wnętrzu

Mieszkanie Greya oświetlają lampa stołowa Turner i lampa stojąca Ike, należące do kolekcji vintage zaprojektowanej przez Delightfull. Diamond Sideboar i Pixel Anodized od Boca do Lobo dodają do wystroju wnętrza wyjątkowego blasku.

 Boca do LoboFot. mat. prasowe Boca do Lobo

Natura i zwierzęcy temperament

Bliżej natury i zwierzęcego temperamentu przenoszą nas stolik Sequoia i lampa Vellum od Brabbu. Czarująca konsola Burlesque i niepowtarzalny żyrandol Hypnotic od Koket dopełniają wnętrze delikatnym kobiecym szykiem.

Konsola Burlesque od KoketFot. mat. prasowe Koket

Więcej o: