Farby do wnętrz inspirowane naturą. Oto kolory do każdego stylu aranżacji

O wyglądzie twojej przestrzeni decydują najmniejsze szczegóły. Czasami kolor ścian może sprawić, że pomieszczenie nabiera nowego charakteru. W tym sezonie warto postawić na kolory inspirowane naturą. Są nie tylko modne, ale i dobre dla naszego samopoczucia.

Jaką farbę wybrać do pomieszczenia w stylu comfy?

Przy wyborze farby do ścian należy zwrócić uwagę na aranżację naszego wnętrza. Od tego będzie zależeć kolor ścian. Na początku zdecyduj jaka estetyka jest ci bliska. W pomieszczeniach nowoczesnych i przytulnych najlepiej będą wyglądać jasne, delikatne barwy, które staną się tłem dla wyszukanych mebli. Tutaj najlepiej będzie wyglądać biel, kolor kości słoniowej i jasny, ciepły odcień beżu. Kolekcja Colour Your Story fińskiej marki TEKNOS zawiera 105 ponadczasowych kolorów do wnętrz, wyselekcjonowanych przez projektantów. Ich czyste, proste barwy i żywe odcienie możesz z łatwością zastosować w swoich wnętrzach.

I to do wszystkich powierzchni w domu – od podłogi po sufit. Kolekcja Colour Your Story jest podzielona na pięć różnych motywów i każdy z nich opowiada swoją własną historię. Nazwy motywów oraz kolorów czerpią inspiracje z  krajobrazów Północy i skandynawskiego stylu. Najlepszym kolorem farby, który sprawdzi się w nowoczesnym, aczkolwiek przytulnym pomieszczeniu będzie kolor LYKKE z kolekcji Cozy Weekend.

Farby inspirowane naturą. Kolor LYKKE tworzy przytulną i domową atmosferę [SPRAWDŹ]

LykkeLykke fot. TEKNOS

Loftowe pomieszczenia z charakterem i ciemną farbą NORDIC NOIR

W pomieszczeniach loftowych, ale też np. na strychu czy poddaszu dobrze sprawdzą się ciemne barwy. Oryginalny loft jest dawnym pomieszczeniem magazynowym lub przemysłowym, które zostało przekształcone w mieszkanie. Oferuje przestronną, otwartą przestrzeń, wysokie sufity i prawie całkowity brak ścian wydzielających poszczególne pomieszczenia.  Meble są wykonane z metalu i szkła, dzięki czemu nie zwracają na siebie uwagi. Ściany i przeszklenia będą grać tutaj pierwsze skrzypce.

Dobrym wyborem będzie farba grafitowa, czarna i szara. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na kolor NORDIC NOIR, który można połączyć z farbą BIORA AIR. Nie tylko sprawi to, że twoje pomieszczenie będzie wyglądało elegancko i ponadczasowo, ale zadba też o jakość powietrza w twoim wnętrzu. Bowiem farby z serii BIORA AIR wykorzystują technologię Nordic Indoor Air Purifier, dzięi czemu można uzyskać czystsze powietrze w domu i oszałamiające matowe wykończenie ścian.

Powitaj piękno skandynawskiego lasu w swoim domu [SPRAWDŹ]

NORDIC NOIRNORDIC NOIR fot. TEKNOS

Swobodny styl boho z kolekcją farb Express Yourself

Aranżacja domu w duchu bohemian jest skierowana do osób nazywanymi „wolnymi duszami". W pomieszczeniach boho ceni się naturalność, nonszalancję i wygodę, ale też swobodę w dobieraniu wzorów, materiałów i fasonów. Tutaj stykają się ze sobą kunsztowne, zabytkowe meble z designerskimi dodatkami, egzotycznymi lub folklorystycznymi dekoracjami i roślinnością.

Styl boho nazywany jest wielobarwnym i nieskrępowanym – pozwala uwolnić pokłady kreatywności. Farby, które dopełnią pomieszczenie boho to odcienie naturalne, nawiązujące do natury i wolności. Świetnie sprawdzi się tutaj kolor o nazwie IHANA – stworzony z miękkich odcieni brudnego różu. Warto też zajrzeć do całej kolekcji Express Yourself, która składa się z ciepłych, ziemistych odcieni, które pomogą stworzyć delikatną atmosferę w twoim domu.

Wyraź siebie z kolorem IHANA [SPRAWDŹ]

IhanaIhana fot. TEKNOS

Specjalistyczne farby dla każdego wymagającego klienta

Warto też dodać, że marka TEKNOS ma w swojej ofercie specjalne farby opracowane przez zespół naukowców, specjalistów od kolorów i ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Jedną z nich jest innowacyjna farba oczyszczająca powietrze BIORA AIR, zainspirowana lasem. Jej technologia Nordic Indoor Air Purifier pomaga neutralizować zanieczyszczenia chemiczne powietrza w pomieszczeniach.

Drugim innowacyjnym produktem jest farba do mebli FUTURA AQUA, która chroni powierzchnię przed oznakami zużycia i zniszczenia. To doskonały wybór, gdy powierzchnie domu wymagają piękna i trwałości.

Higieniczne farby do wnętrz BIORA [SPRAWDŹ]

Biora higieniczne farby do wnetrzBiora higieniczne farby do wnetrz fot. TEKNOS

Więcej o: