Płytki podłogowe do kuchni: płytki drewnopodobne

Nowocześnie i stylowo urządzona kuchnia to często najważniejsze pomieszczenie w naszym domu. Gładka powierzchnia mebli, stalowe wykończenia, inteligentne systemy, szklane detale, oryginalna ceramika - tak wyobrażamy sobie kuchnię naszych czasów. Rysunek drewna, kojarzący się z naturą potrafi ocieplić chłodne, zachowawcze przestrzenie. Czasem warto znaleźć mu nieco miejsca w nowoczesnym mieszkaniu - na przykład na podłodze!

Płytki podłogowe do kuchni

Drewniany deseń nigdy nie wychodzi z mody. Także w bardzo nowoczesnych wnętrzach gości całkiem często. Dobrze kontrastuje z surowymi, gładkimi płaszczyznami. Jeśli nie chcemy zgubić nowoczesnego charakter wnętrza, musimy dokonać jednego prostego wyboru: meble albo podłoga. Jeśli zdecydujemy się na drewnianą zabudowę kuchni, zestawmy ją z wielkoformatowymi płytami podłogowymi w jednolitym kolorze. Drewniany wzór na podłodze sprawdzi się natomiast w połączeniu z gładkimi płaszczyznami mebli i wszelkimi nowoczesnymi materiałami o jednolitej płaszczyźnie, które królują we współczesnych kuchniach. Szkło, beton, granit, marmur czy metal to zawsze dobrane sąsiedztwo dla drewna.

Płytki podłogowe do kuchni: płytki drewnopodobne

Propozycją kolorystyczną dla kuchni, która świetnie się sprawdza w nowoczesnych wnętrzach jest połączenie bieli z naturalnym brązem drewna. Jasne meble w zestawieniu z ciekawą fakturą gresowych płytek harmonizują przestrzeń i wprowadzają atmosferę domowego ciepła. Proste, zgeometryzowane formy szafek i niepowtarzalny rysunek drewnianych wzorów tworzą duet zrównoważony, nastrojowy i z klasą. Możemy też postawić na wypełnienie bielą całej przestrzeni kuchennej, w którym zauważalny byłby tylko delikatny wzór drewna w odcieniach szarości, rysujący się na płytkach podłogowych. Jest to rozwiązanie nieco odważniejsze, ale wciąż bardzo efektowne.

Płytki podłogowe do kuchni: marmur i drewno

Naturalna kolorystyka marmuru w połączeniu z drewnianą podłogą to kolejna atrakcyjna propozycja dla naszej przestrzeni kuchennej. Zestawienie stonowanych szarości i beżów z ciepłymi odcieniami drewna pozwoli stworzyć bardzo wyważoną i elegancką aranżację przestrzeni. Warto uzupełnić ją czarnymi lub grafitowymi detalami, np. w postaci kinkietów lub metalowych elementów mebli. Jeśli preferujemy bardziej przytulny klimat, postawmy na subtelne pastele. Chłodne tony ścian i mebli dobrze zagrają z miodowymi odcieniami płyt podłogowych o drewnianym deseniu, cieplejsze barwy szafek możemy śmiało łączyć z zielonkawymi brązami i szarościami.

Spieki kwarcowe - co to takiego? >>

Płytki podłogowe do kuchni: jodełka

Wzór jodełki pod stopami przywołuje wspomnienia sięgające dalekiej przeszłości. Dziś powraca do naszych mieszkań w nowym, bardzo intrygującym stylu! Taki układ płytek podłogowych jest bardzo dynamiczny i doskonale zgrywa się z nowoczesną przestrzenią, w której królują proste, zgeometryzowane formy oraz stonowana kolorystyka obfitująca w szarości, biele oraz czerń. Skosy dają wrażenie poruszenia i z powodzeniem przełamują statyczny układ pionów i poziomów. Jodełka nadaje nieco bardziej elegancki, szykowny charakter przestrzeni kuchennej niż tradycyjny układ płytek.

Płytki drewnopodobne są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują zrównoważenia chłodnej, surowej przestrzeni kuchennej. Ciepłe odcienie brązów i naturalny wygląd podłogi to dobra przeciwwaga dla betonowych grafitów i marmurowych szarości nowoczesnych mieszkań. Sprawiają, że kuchenna przestrzeń staje się przyjemnym, ciepłym i przytulnym w charakterze miejscem.

Kolekcja Laroya BrownKolekcja Laroya Brown Cerrad

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.