Płyta gazowa do zabudowy: praktyczne rozwiązanie do nowoczesnej kuchni

Płyta gazowa do zabudowy to element wyposażenia kuchni, który bardzo często pojawia się w polskich domach. Choć powoli płyty gazowe do zabudowy wypierane są przez płyty indukcyjne, to jednak wciąż mają swoich zwolenników. Przedstawiamy korzyści płynące z posiadania płyty gazowej do zabudowy.

Płyta gazowa pod zabudowę: zalety tego rozwiązania

Płyty kuchenne należą do podstawowych elementów wyposażenia nowoczesnej kuchni. Od lat bardzo chętnie wybierane są szczególnie płyty gazowe do zabudowy, które umożliwiają wkomponowanie tego sprzętu w kuchenną aranżację.

Płyta gazowa do zabudowy zazwyczaj wyposażona jest w cztery palniki, spośród których jeden ma dużą moc grzania, dwa średnią i jeden najmniejszą. Blat takiej płyty jest bardzo komfortowy w użytkowaniu, a jej ruszt stabilnie podtrzymuje garnki, patelnie i inne akcesoria, w których gotuje się potrawy. Rzadszym ale dość praktycznym rozwiązaniem może być także pięciopalnikowa płyta grzewcza.

Płyta gazowa do zabudowy, jak wskazuje na to jej nazwa, ogrzewana jest gazem i to on powoduje wzrost temperatury podczas spalania. Nowoczesne płyty gazowe do zabudowy bywają bardzo zaawansowane technologicznie, a ich palniki odznaczają się wysoką mocą grzewczą. Co więcej, współczesne sprzęty mają elementy wykonane ze stali nierdzewnej, co zapobiega ich korodowaniu.

Płyta gazowa pod zabudowę to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej kuchni. Jest nie tylko praktyczna, ale przede wszystkim estetyczna. Na rynku znaleźć można różne rodzaje takich płyt, dlatego z łatwością można dobierać je względem stylu i koloru blatu oraz kuchennej zabudowy.

Jasna płyta gazowa do zabudowyJasna płyta gazowa do zabudowy fot. Teka

Płyta gazowa do zabudowy Bosch oraz płyta gazowa do zabudowy Amica i inne

Płyta gazowa do zabudowy, aby mogła być w pełni funkcjonalna, musi spełniać pewne kryteria. Przed jej zakupem warto zastanowić się nad tym, czego od niej oczekujemy. Jedną z ważniejszych decyzji jest wybór liczby palników. Na rynku dostępne są płyty gazowe do zabudowy z dwoma lub czterema palnikami, dlatego musicie pomyśleć nad tym, jak dużo i jak często będziecie na nich gotować. Decyzja ta powinna też być uzależniona od liczby domowników, którzy będą z tej płyty korzystać.

Inną decyzją, którą należy podjąć w związku z wyborem płyty gazowej do zabudowy jest rodzaj palników. Do wyboru mamy stalowe i żeliwne. Palniki żeliwne uznawane są za trwalsze i łatwiejsze do utrzymania w czystości, jednak palniki stalowe również znajdują swoich amatorów.

Płyta gazowa do zabudowy to element wyposażenia kuchni, z którego korzysta się w tym pomieszczeniu najwięcej, toteż należy postawić na sprzęt dobrej jakości, pochodzący od renomowanego producenta. Chętnie wybierane i polecane przez wielu są płyty gazowe Bosch oraz Amica, jednak warto zainteresować się również asortymentem innych producentów. Przed zakupem wybranej płyty gazowej pod zabudowę należy porównać sprzęty wyprodukowane przez różne firmy i zdecydować się na taką płytę, która będzie spełniać wasze wszystkie wymagania.

Klasyczna płyta gazowa pod zabudowęKlasyczna płyta gazowa pod zabudowę fot. Hoover/RTV EURO AGD

Więcej o: