Kuchenka gazowa - jakie są jej zalety?

Kuchenka gazowa ma swoją rzeszę zwolenników i przeciwników. Nowoczesny wygląd i bezpieczeństwo płyty indukcyjnej sprawiają, że cieszy się ona rosnącym zainteresowaniem. Dużą zaletą kuchenki gazowej są z kolei niższe rachunki, jakie zapłacimy za gaz w porównaniu z prądem. Nowoczesna wersja kuchenki gazowej może zaskoczyć również ciekawym designem. Czy warto ją wybrać do naszego domu lub mieszkania?Sami oceńcie.

Kuchenka gazowa do zabudowy

Jeśli jesteśmy właśnie w trakcie urządzania kuchni i chcemy kupić kuchenkę gazową, warto zdecydować się na wybór urządzenia do zabudowy. Dzięki temu oszczędzimy sporo miejsca i zaaranżujemy kuchenną przestrzeń w taki sposób, który będzie dla nas najwygodniejszy. Klasyczna wersja tego urządzenia ma zazwyczaj emaliowane boki. Takie wykończenie jest bardzo praktyczne - bez trudu zmyjemy z niego wszelkie plamy i zabrudzenia. Warto jednak przemyśleć kwestię estetyczną - kuchenka gazowa emaliowana nie sprawdzi się np. w stylowej, minimalistycznej, ciemnej kuchni. Lepszym wyborem będzie np. kuchenka gazowa wykonana ze stali nierdzewnej. Cechuje ją duża odporność i stylowy wygląd.

Kuchenka gazowa dwupalnikowa do małego mieszkania

Dwupalnikowa kuchenka gazowa może być dobrym wyborem do naprawdę małego mieszkania. Takie rozwiązanie na pewno ułatwi zaaranżowanie kuchni właścicielom 20 - metrowej kawalerki, gdzie każdy skrawek podłogi jest na wagę złota. Warto jednak rozważyć ten wybór głównie w sytuacji, gdy gotowanie jest dla nas sprawą drugorzędną i zazwyczaj jadamy na mieście. Ograniczenie do dwóch palników może być niezwykle uciążliwe dla tych, którzy są przyzwyczajeni do codziennego przygotowywania domowych posiłków. W takiej sytuacji warto jednak rozważyć wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni dla kuchenki gazowej z czterema palnikami i oszczędzić miejsce na innych sprzętach, które nie s nam niezbędne.

Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym

Tak zwana kuchenka gazowo - elektryczna to dobry wybór dla tych, którzy lubią pichcić w kuchni wiele potraw w tym samym czasie. Takie urządzenie pozwoli nam przygotować obiad dla rodziny lub przyjaciół i upiec pyszne ciasto. Warto zdecydować się na piekarnik elektryczny z funkcją szybkiego nagrzewu, który już po kilku minutach od ustawienia temperatury jest gotowy do pracy. Zwróćmy także uwagę na szybę, oddzielającą nas od wnętrza piekarnika. Wybrane model kuchenek gazowych wyposażone są w drzwiczki piekarnika, które nie nagrzewają się do temperatury, która groziłaby poparzeniem. Takie zabezpieczenie docenią z pewnością wszyscy rodzice małych dzieci, którzy wciąż muszą mieć oczy dookoła głowy, gdy ich pociechy zbliżają się do nagrzanych urządzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.