Czym się kierować wybierając płoty ogrodowe?

Płoty ogrodowe stanowią oprawę dla przydomowej przestrzeni. Ochraniają nasze domostwo przed intruzem, są wizytówką należącej do nas posesji. Ważne, aby wybrane przez nas płoty ogrodowe były jak najlepiej dobrane do architektury domu oraz do jego otoczenia. Podpowiadamy, czym się kierować przy ich wyborze.

Jak wybierać płoty ogrodowe

Decyzja dotycząca zakupu płotu ogrodowego jest bardzo trudna - to jeden z tych wyborów, który zostaje z nami na długie lata. Warto więc rozważyć wszystkie opcje pod względem praktycznym i estetycznym. Zastanówmy się nad wyborem odpowiedniego materiału. Sprawdźmy, jaka jest jego wytrzymałość i na czym będzie polegała ewentualna pielęgnacja. Każdy materiał będzie również pasował do innego stylu architektonicznego, a naszym zadaniem jest stworzenie zgranej całości, obejmującej wszystkie elementy. Warto też wiedzieć, na czym będzie polegał montaż - być może w danym momencie nie jesteśmy gotowi na wielkie zmiany w otoczeniu domu. Niezwykle istotną cechą płotów ogrodowych powinien być również ich ponadczasowy charakter. Starajmy się dobierać ich formę i kolor wybiegając myślami w przyszłość. Kierowanie się chwilową modą może być zgubne - unikajmy eksperymentów i kierujmy się raczej tym, do czego jesteśmy naprawdę przekonani.

Metalowe płoty ogrodowe z furtką

Płoty ogrodowe z metalu to proste i jednocześnie praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie w miejscach, które wymagają nowoczesnej oprawy. Wówczas warto postawić na jak najprostszą konstrukcję. Z nowoczesną architekturą domu dobrze będą współgrać metalowe sztachety, w których poszczególne słupki skierowane są w kierunku poziomym, tworząc prześwity. Proste formy i stonowana ciemna kolorystyka stworzy harmonijny zestaw z minimalistyczną architekturą budynku. Jeśli jednak poszykujemy płotu ogrodowego w klasycznym wydaniu, dobrym wyborem będą elementy kute. Możemy zdecydować się na dekoracyjną bramę, która będzie nas godnie reprezentować. Znacznie tańszą i najbardziej uniwersalną wersją metalowych płotów ogrodowych jest ogrodzenie w formie siatki i słupków. Montaż jest całkiem prosty, a sama forma pasuje do każdego stylu.

Drewniany płot ogrodowy na wymiar

Płoty ogrodowe z drewna prawdopodobnie zawsze będą miały swoich zwolenników. Naturalny materiał doskonale wpisuje się w zielone otoczenie przestrzeni przydomowej, która zyskuje na atrakcyjności. Bardzo popularne są płoty ogrodowe sosnowe, które należą do najbardziej wytrzymałych rodzajów drewna. Należy pamiętać, że o naturalny materiał będziemy musieli odpowiednio zadbać. Potrzebna będzie przede wszystkim impregnacja, która zabezpieczy ogrodzenie przed wilgocią, szkodnikami oraz działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Płotki ogrodowe plastikowe

Plastikowe płotki ogrodowe możemy wykorzystać do stworzenia dekoracji wokół domu. Dzięki nim stworzymy kwiatowy kącik, wydzielimy miejsce do zabaw dla naszych dzieci, wydzielimy strefę relaksu. Płotki ogrodowe plastikowe dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach - od naturalnych odcieni drewna, poprzez biele, szarości i czernie.

Dekoracyjne płotki ogrodoweDekoracyjne płotki ogrodowe Fot. obrzezaogrodowe.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.