Futon Grankulla + materac

"Trzy funkcje - trzy razy brawo!"

Recenzję napisała widokzwenus dla serwisu znam.to

To właśnie dzięki temu meblowi moje zdanie o produktach Ikei zmieniło się na o wiele lepsze.

Futon Grankulla mam już trzy lata (nomen omen ) i mogę spokojnie polecić go każdemu - zwłaszcza mobilnym mieszkaniowo studentom, ludziom o ograniczonym metrażu i sympatykom prostoty.

Najpierw kilka danych:

Rama sofy wykonana jest z litego świerku - całość łączona kilkoma śrubami. Montaż tak prosty, że nawet laik sobie poradzi. Warto jednak mieć porządny śrubokręt! Całość składa się z trzech części i nogi.

Co do materaca - mamy wybór. Ikea daje do futonu dwie możliwości:

Materac Munkarp

Średnio twardy materac o grubości 17 cm wypełniony pianką poliuretanową oraz włóknami poliestrowymi dla zapewnienia wysokiego komfortu i właściwej pozycji siedzenia. Rozmiary po złożeniu

Długość: 200 cm Szerokość: 140 cm Grubość: 17 cm lub

Materac Massum Materac o grubości 9 cm z pianki poliuretanowej; zapewnia komfortowy sen projekt: Rozmiary po złożeniu Długość: 200 cm Szerokość: 140 cm Grubość: 9 cm

Oba z nich zostały przeze mnie przetestowane i zapewniam że są starannie wykonane i bardzo wygodne.

Ikea sprzedaje materace z ramą w kompletach lub osobno - za każdym razem kosztuje to tyle samo więc nie mam pojęcia po co takie zabawy, ale w ogólnym rozrachunku mebel jest naprawdę tani. Najdroższa jego wersja kosztuje 549 PLN (z materacem Munkarp ).

Do łóżka można dokupić pokrowiec na materac ale wybór kolorystyczny jest delikatnie mówiąc żaden - granatowy lub granatowy. Kiedyś był jeszcze czerwony - nie wiem czy nadal jest w sprzedaży.

Co najlepsze - nasze łóżko jest jednocześnie sofą i leżanką.

W zależności od ustawienia i potrzeby mamy spore i niskie łóżko lub leżankę z wygodnym oparciem. Maksymalizując przestrzeń w pokoju możemy złożyć futon w zgrabną i niewielką sofę z oparciem.

Składanie nie jest może super sprawne i wykonywane jednym ruchem, niemniej jednak jedna osoba radzi sobie bezproblemowo.

Ramę łóżka można pomalować na dowolny kolor - drewno jest przygotowane do malowania.

Co do transportu - faktycznie potrzeba nieco miejsca w samochodzie, materac jednak pakowany jest bardzo ściśle i nie zajmuje straszliwej powierzchni. Jednak przy niewielkim samochodzie skorzystałabym jednak z usługi transportowej. Ponadto wszystko razem waży około 33 kilogramów zatem nie jest to bagatelka.

Na załączonych zdjęciach można zobaczyć wszystkie trzy ustawienia łóżka.

Bardzo polecam - super rozwiązanie przestrzenne i cenowe.

 

Zalety:

 

- relatywnie tani produkt

 

- prostota użytkowania

 

- wielofunkcyjność

 

- możliwość samodzielnego malowania

 

- możliwość wyboru materaca

 

Wady:

 

- ciężki i duży, zatem problemowy w transporcie

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.