Przepis na ponadczasową aranżację wnętrza

Kupiłeś mieszkanie i chciałbyś je urządzić tak, by aranżacja wyglądała równie dobrze za 5, 10 i 15 lat?

Najlepszym wyborem okaże się wystrój w stylistyce klasycznej, nawiązującej do tradycyjnych salonów - czyli nieskomplikowane formy, gama kolorystyczna rodem z renesansowego obrazu i piękno naturalnego drewna. Wykorzystaj drewniane materiały w całej aranżacji, a zacząć warto oczywiście od podstaw, czyli od. podłogi.

xx x

BARLINEK - kolekcja Jean Marc Artisan - Dąb Romantique

"Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę" - brzmi powiedzenie przypisywane rodzinie Guccich. Niezależnie od tego, czy uważasz, że za jakościowe surowce zawsze trzeba zapłacić wyższą cenę, czy też wcale nie jest to konieczne, jedno nie ulega wątpliwości: solidne materiały posłużą Ci dużo dłużej niż wyposażenie stworzone z tworzywa sztucznego. Jeśli chcesz cieszyć się wyjątkowym wystrojem mieszkania przez wiele lat, warto poświęcić chwilę, by dobrać odpowiednie produkty i poznać optymalne połączenia aranżacyjne.

W zgodzie z naturą - wybierz naturalne materiały

Pierwszym krokiem w stronę klasycznego wystroju jest zastosowanie naturalnych surowców. Jednym z podstawowych, wykorzystywanych w domach od lat, a jednocześnie eleganckim i przytulnym - jest drewno . Zanim jednak zaczniesz dobierać do pomieszczenia odpowiednie meble, warto przeznaczyć trochę czasu na aranżację podłogi.

Wykończenie podłoża powinno wyglądać na autentyczne, dlatego ważne jest, by drewniane deski prezentowały wyraźne usłojenie . Taki wybór nada całej aranżacji dostojny, tradycyjny charakter. Jakie gatunki będą najodpowiedniejsze? Zwróć uwagę na przykład na dębowe lub jesionowe podłogi drewniane marki Barlinek z kolekcji Senses lub Smaki Życia .

xx x

BARLINEK - kolekcja Senses - Dąb Joy

Prosto z mostu, czyli korzystaj z nieskomplikowanych form

Tradycyjna aranżacja powinna opierać się na prostych, klasycznych rozwiązaniach. Oczywiście nie chodzi o geometryczne meble i minimalizm aranżacyjny - te bowiem zarezerwowane są dla stylów nowoczesnych. Tu liczy się stylistyczny umiar : lepiej, aby podstawowe elementy wystroju, takie jak podłoga i ściany, miały klasyczne kształty.

Przygotowując aranżację podłogi, dobrze jest postawić na naturalność.  Podłoga naturalna zawsze będzie dobrą podstawą wnętrza w każdym rozmiarze. Dla osób z większym metrażem, polecamy szeroką, jednopasmową deskę dębową. Efekt naturalności podkreślą również uwypuklone krawędzie desek, np. w desce Dąb Sense.

xx x

BARLINEK - kolekcja Tastes of Life -  Dąb Biscuits Grande

Klasyka gatunku - zdecyduj się na ponadczasową kolorystykę

Istotną kwestią w tworzeniu uniwersalnej przestrzeni jest dobór gamy wykorzystywanych barw. Projektanci wnętrz tworzący tradycyjne aranżacje wybierają przede wszystkim odcienie nawiązujące do natury: kolory dębowe, kasztanowe, ale także klasyczną biel.

Warto pamiętać, że nadużywanie bardzo jasnej barwy sprawi, że charakter wnętrza oddali się od tradycyjnego, przytulnego klimatu. Jeśli zależy Ci na tym, by optycznie powiększyć mieszkanie, wypróbuj następujące połączenie: biała podłoga i białe listwy przypodłogowe . Dzięki temu mieszkanie wyda się przestronniejsze, a jednocześnie brązowa drewniana podłoga będzie tworzyła klasyczny klimat.

xx x

BARLINEK - seria Pure Line - Dąb Creme Brulee

Szukasz stylowych podłóg drewnianych? Sprawdź ofertę marki Barlinek i wybierz deski najodpowiedniejsze do Twojego wymarzonego wnętrza.