Jak ułatwić sobie świąteczne gotowanie?

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym mamy okazję spotkać się z bliskimi i spędzić z nimi miłe chwile. To również czas ciężkiej pracy w kuchni, bo przecież nie można przyjąć gości samą herbatą. Ten ból znają wszystkie osoby, które mają dużą rodzinę. Na szczęście wszystko można sobie ułatwić. Poznaj kuchenny niezbędnik, który pomoże Ci przyspieszyć świąteczne gotowanie oraz zamieni je w prawdziwą przyjemność.

Automatyzuj swoją pracę

Robot kuchennyRobot kuchenny fot. materiały partnera fot. materiały partnera

Mieszanie, ubijanie, mielenie, blendowanie i wyciskanie soków to czynności, które podczas świątecznego gotowania, są czymś całkowicie normalnym. Do każdej z nich potrzeba oddzielnego sprzętu, co znacznie wydłuża czas przygotowań i komplikuje ich przebieg. Istnieje jednak urządzenie, które potrafi zarówno wyrobić ciasto lub masę na makowiec, zmielić mięso na mielone, jak i wycisnąć zdrowy sok z pomarańczy. Mowa oczywiście o robocie kuchennym . Dzięki niemu zaoszczędzisz czas i unikniesz sterty brudnych naczyń oraz końcówek do umycia. Przy wyborze robota kuchennego zadbaj o to, by miał jak najwięcej funkcji oraz wygodną osłonę przed chlapaniem. Ciekawe są również rozwiązania z okienkiem, pozwalającym na dorzucanie składników podczas pracy.

 

Korzystaj z dobrodziejstw pary

CiastaCiasta fot. materiały partnera fot. materiały partnera

Świąteczne przygotowania to również pieczenie ciast, ryb i innych dań. To wszystko zajmuje bardzo dużo czasu, którego tak często brakuje. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest piekarnik elektryczny z funkcją pary . Para wprowadza wilgoć do komory pieczenia i sprawia, że wszystkie potrawy mają lepszą strukturę. Docenisz to przy wszelkiego rodzaju ciastach, domowym pieczywie oraz delikatnych mięsach. Dzięki parze uzyskasz smakowitą, chrupiącą skórkę na zewnątrz oraz miękką konsystencję wewnątrz. Oszczędzisz również dużo czasu, ponieważ funkcja PlusSteam sprawia, że potrawy pieką się o wiele szybciej.

Przestań upychać

LodówkaLodówka fot. materiały partnera fot. materiały partnera

Zbyt mała lodówka to koszmar każdych świąt i większych uroczystości. Niemal zawsze pojawia się problem w zmieszczeniu całego przygotowanego jedzenia do chłodziarki. Na pewno nie raz tworzyłaś skomplikowane piramidy tylko po to, by upchać gdzieś wszystkie dania. Żeby uniknąć takiej sytuacji, zastanów się nad zakupem pojemnej lodówki . Szybko docenisz atuty większej ilości miejsca, szczególnie jeżeli masz dużą rodzinę. Taka lodówka sprawdzi się zarówno podczas świąt, jak i na co dzień. Dobrym pomysłem są urządzenia z niezależnym obiegiem powietrza. Dzięki temu podzielisz swoją chłodziarkę na strefy ze zróżnicowaną temperaturą.

Zrelaksuj się przy kubku kawy

KawaKawa fot. materiały partnera fot. materiały partnera

Gdy bitewny kurz już opadnie, a Ty skończysz wreszcie świąteczne gotowanie, powinnaś się odprężyć. Nie ma niczego lepszego po ciężkiej pracy niż filiżanka aromatycznej, świeżo zaparzonej kawy. Jeżeli jesteś miłośniczką tego napoju, z pewnością docenisz możliwości nowoczesnych ekspresów ciśnieniowych . Wybieraj raczej urządzenia wyposażone w młynek. Dzięki niemu proces przygotowania kawy stanie się o wiele łatwiejszy. Nigdy nie rezygnuj z chwili odpoczynku. Czasami warto pomyśleć o swoich potrzebach.

Szukaj pozytywów

BabeczkiBabeczki fot. materiały partnera fot. materiały partnera

Może i przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia jest męczące i czasochłonne, ale pomyśl sobie o uśmiechniętych twarzach bliskich Ci osób oraz czasie, który spędzicie przy wspólnym stole. Zadbaj też, by Twoja kuchnia była odpowiednio przystosowana do większego gotowania. Dzięki temu wszystko stanie się łatwiejsze i pochłonie mniej czasu, a Ty szybciej zajmiesz się tym, co w Świętach najważniejsze, czyli rodziną.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.