Jak przy pomocy mebli odmienić salon? Rozwiązania nie tylko dla odważnych.

Nowoczesne stoły i krzesła to wyposażenie coraz częściej wybierane do wnętrz naszych mieszkań. Jeśli zależy nam, by salonowe meble były jednocześnie nowoczesne i oryginalne, powinniśmy postawić na wyjątkowe materiały.

xx kwiecienk

Nowoczesne meble - do wyboru do koloru

Nowoczesne meble powstają z różnych materiałów: drewna, metalu, szkła, tworzyw sztucznych czy ekologicznych. Przyjmują one wiele kształtów - od fantazyjnych począwszy, na minimalistycznych zakończywszy - są również zróżnicowane pod względem kolorystyki. Jedne oscylują wokół barw stonowanych, inne wyróżniają się jaskrawością i kontrastowością. Wybór wyposażenia w stylu modern jest naprawdę duży. Jeśli w naszych mieszkaniach chcemy wykorzystać połączenie modnych materiałów i nowoczesnych kształtów postawmy na meble z betonu.

Beton na salonach

Beton na salonach zadomowił się na dobre. Płyty z betonu to świetna alternatywa dla paneli i kafelków, a betonowe krzesła czy stoły to coraz częstszy wybór osób, które chcą podążać za trendami. Betonowe meble to jednak propozycja już nie tylko dla odważnych i lubiących nietypowe rozwiązania. Stoły, stoliki czy siedziska z betonu wykorzystuje się obecnie w  aranżacjach o różnych stylach, by  wyróżnić je wyjątkowym akcentem.

Meble z betonu i nie tylko

Meble mogą być wykonane z betonu w całości lub być połączeniem betonu i innego materiału. Coraz częściej spotyka się stoły czy stołki, które są zestawieniem betonu, drewna, czy stali . By ocieplić wizerunek materiału łączy się go też z tkaninami o różnych fakturach i kolorach. W ten sposób oswaja się surowość betonu i nadaje mu inny - bardziej przyjazny i odpowiadający różnym stylom - charakter. Betonowe meble częściej posiadają też zredukowaną wagę. Ich ściany są coraz cieńsze, a przez to wyposażenie staje się coraz lżejsze . Ponadto przybierają one wiele kształtów, nierzadko fantazyjnych, o dużym stopniu skomplikowania. Beton nie musi też być szorstki i nieprzyjemny w dotyku. Ten architektoniczny potrafi zachwycić gładkością i satynową fakturą .

Uniwersalny beton

Zastosowanie betonu zdecydowanie odmienia wnętrze . Meble z betonu stają się w salonie wyjątkowym akcentem . Idealnie sprawdzą się w przestrzeniach minimalistycznych , gdzie nierzadko - dzięki ciekawym formom i designowi z najwyższej półki - zmieniają się w ich główną ozdobę . Ale betonowy stół, stolik czy krzesło nadają się nie tylko do salonów nowoczesnych. Można je też wykorzystać we wnętrzach bardziej tradycyjnych, utrzymanych w stylu glamour czy eklektycznym . Odpowiednie wkomponowanie betonowych mebli we wnętrza tego typu sprawia, że albo doskonale dopasują się do wystroju, albo staną wyjątkowym - awangardowym wykrzyknikiem pomieszczenia. Wystarczy więc odrobina wyobraźni i odwagi aranżacyjnej, by dzięki betonowi nawet najbardziej zwykły salon nabrał niepowtarzalności.

Więcej o betonie architektonicznym na www.modernline.info.pl Właścicielem marki Modern Line jest firma Bruk Sp z o. o.