Muszki owocówki opanowały kuchnię? Ta pułapka jest zabójczo skuteczna

Każdy, kto miał w kuchni muszki owocówki wie, że jak trudno się z nimi walczy. Na szczęście istnieje sposób, aby szybko pozbyć się z kuchni tych nieproszonych gości. Wystarczy prosta pułapka.

Muszki owocówki to najczęstsza "letnia plaga", a pozbycie się ich z domu to nie lada wyzwanie. Oczywiście, lepiej zapobiegać niż zwalczać, ale żeby rozprawić się z "wrogiem" warto poznać jego zwyczaje. 

Jak pozbyć się muszek owocówek?Jak pozbyć się muszek owocówek? Fot. Pixabay.com / CC0 Public Domain

Muszki owocówki - skąd się biorą?

Pojawiają się nagle - rano ich nie ma, a wieczorem setki małych muszek spacerują swobodnie po naszej kuchni. Najczęściej sami "zapraszamy" je do domu. Przynosimy ich jajeczka lub larwy na owocach i warzywach. Dorosłe muszki wlatują przez otwarte okna, zwabione różnymi zapachami. Muszki owocówki lęgną się bardzo szybko - każda składa ok. 60 jaj, które po kilkunastu godzinach przeistaczają się w larwy. Po 4 dniach mamy już gotowe, dorosłe osobniki, nad którymi bardzo trudno zapanować.

embed

ZOBACZ TEŻ: BANALNIE PROSTY SPOSÓB NA ZAPACH W SAMOCHODZIE>>

Jak bronić dom przed muszkami owocówkami?

Przede wszystkim musimy dbać o czystość blatów, zlewu czy kosza na śmieci. Od razu ścieramy rozlany sok i sprzątamy resztki jedzenia. Przyniesione ze sklepu owoce i warzywa w pierwszej kolejności myjemy a nadpsute wyrzucamy. Przechowujemy je w lodówce lub pod przykryciem. Zakręcamy szczelnie butelki z sokami, winem czy octem.

 ZOBACZ TEŻ: JAK ZROBIĆ PROSZEK I PŁYN DO PRANIA?>>

Jak się pozbyć muszek owocówek

Na szczęście istnieje sposób, który pozwoli nam skutecznie zwalczyć inwazję muszek owocówek. Co ważne, taką pułapkę zrobimy sami. Potrzebne nam będą:

Przygotuj: ocet, płyn do mycia naczyń, słoik, folię aluminiową, wykałaczkę, gumkę recepturkę.Przygotuj: ocet, płyn do mycia naczyń, słoik, folię aluminiową, wykałaczkę, gumkę recepturkę. Fot. Redakcja

  • ocet jabłkowy lub winny
  • płyn do mycia naczyń
  • słoik
  • folia spożywcza
  • wykałaczka
  • gumka recepturka

Jak stworzyć skuteczną pułapkę na muszki owocówki?

1. Do słoika wlej ocet. Płyn powinien sięgać do połowy naczynia.

2. Do octu wlej kilkanaście kropli płynu do mycia naczyń.

Do octu wlej kilkanaście kropli płynu do mycia naczyń.Do octu wlej kilkanaście kropli płynu do mycia naczyń. Fot. Redakcja

3. Słoik zakryj szczelnie folią spożywczą.

4. Naciągniętą folię spożywczą zabezpiecz gumką. 

5. W folii zrób wykałaczką kilkanaście otworów

W folii zrób wykałaczką kilkanaście otworów.W folii zrób wykałaczką kilkanaście otworów. Fot. Redakcja

Pułapka na muszki owocówki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.