Fioletowe dodatki do mieszkania

Kolor, który pierwszy kojarzy się nam z jesienią to zdecydowanie fiolet! Fioletowe wrzosy to nieodłączny element zakończenia każdego lata. Dodatki do mieszkania w kolorze fioletowym będą idealnym pomysłem podtrzymania wrzosowego klimatu. Dzięki nim nasze mieszkanie zyska nowy, przytulny wygląd o szlachetnym kolorze. Doradzamy, jakie dodatki powinniście wybrać!

Fiolet jest niezwykle elegancką barwą. Stał się również symbolem młodości i poszukiwania wolności. Posiada szereg tonacji: od jasnej lawendy aż po odcienie śliwki i ciemnych winogron. Dodatki w tym kolorze doskonale prezentują się z szarością, brązem, złotem, bielą oraz żółcią. Jakie dodatki i meble wybrać by nasze mieszkanie zyskało niepowtarzalny urok?

Modny fiolet w kuchni

Modny fiolet w kuchniModny fiolet w kuchni Fot. Homebook, sfmeble Fot. Homebook, sfmeble

Nieważne czy będzie on delikatny czy intensywny, kolor fioletowy zaprezentuje się pięknie w każdym wydaniu. Dobrze znamy wiele owoców w tym kolorze, takich jak jagody, borówki czy śliwki, dlatego fiolet pasuje do kuchni idealnie. Idealnie dopasuje się zarówno do klasycznego jak i nowoczesnego stylu, wprowadzi również nutkę elegancji.

Meble w kolorze fioletowym to duża ingerencja w wygląd naszej kuchni, jednak efekt, jaki uzyskamy wybierając na przykład fioletowe stołki barowe będzie niesamowity. Ten modny kolor będzie świetny, jako dekoracyjny dodatek w postaci pomalowanego fragmentu ściany nad blatem, podkładem na stół, kubków, talerzy czy doniczek na kwiaty czy zioła.

Fiolet w kuchni ma swój urok i z pewnością jest oryginalnym pomysłem. Ciekawostką jest fakt, że kolor fioletowy zmniejsza uczucie głodu, dlatego będzie strzałem w dziesiątkę podczas urządzania kuchni.

Fioletowe meble i dodatki do pokoju Fioletowe meble i dodatkiFioletowe meble i dodatki Fot. Michał Mutor, sfmeble Fot. Michał Mutor, sfmeble Coraz chętniej wybieramy kolor fioletowy do aranżacji wnętrz. Powinniśmy jednak pamiętać, by nie przesadzić z kolorem, ponieważ pokój stanie się wtedy przytłaczający. Odpowiednio i z umiarem dobrane meble i dodatki pozwolą stworzyć klimatyczny pokój pełen elegancji. Jeśli zdecydujemy się na ściany w odcieni mocnego fioletu warto dobrać do tego jasne tekstylia lub meble. Dzięki temu będzie idealny kontrast pomiędzy jasnym a ciemnym kolorem.

W sytuacji, gdy wolimy wprowadzić do pokoju jedynie niewielkie dodatki w kolorze fioletu idealnie sprawdzi się wrzosowy stolik kawowy czy wygodny fotel. Na jasnej podłodze piękne będzie prezentował się fioletowy dywan, a dekoracyjne poduszki ułożone na fotelu lub kanapie jeszcze bardziej ocieplą wizerunek pomieszczenia.

Jesienią dużą rolę odgrywa oświetlenie. Powinno być ono przytłumione, dlatego warto wybrać lampy podłogowe, lampiony oraz świece, które dodadzą klimatu i nastroju. Jeśli wolimy równomiernie oświetlić pomieszczenie, jednocześnie zachowując kolorystykę wybierzmy fioletową lampę sufitową.

Łazienka z fioletowymi dodatkami

Łazienka z fioletowymi dodatkamiŁazienka z fioletowymi dodatkami Fot. Przemysław Andruk, sfmeble Fot. Przemysław Andruk, sfmeble

Pomimo tego, że fiolet w łazience może wydawać się przesłodzoną propozycją oraz nie do końca poważną posiada wielu zwolenników. Odcienie fioletu w łazience pomogą stworzyć niepowtarzalną i romantyczną aranżację. Płytki na ścianach, śliwkowe elementy na szafce z umywalką stworzą ciekawy efekt. Powinniśmy zadbać również o łazienkowe akcesoria. Organizer, który pomieści najdrobniejsze kosmetyki i przybory, kubek na szczoteczki i fioletowe ręczniki diametralnie odmienią wygląd łazienki. Nieduży dywanik w mocnych wrzosowych odcieniach nie pozwoli zmarznąć naszym stopom podczas codziennej pielęgnacji przed lustrem.

Fioletowe świece stworzą podstawę do zorganizowania romantycznych i relaksujących kąpieli. Kolor wrzosowy zaaranżuje łazienkę w stylu glamour, który będzie zachwycał swoją żywiołowością oraz modnym wyglądem.

Poniżej przedstawiamy dodatki do mieszkania w różnych odcieniach fioletu, które pomogą stworzyć niesamowite aranżacje w Waszych domach!

Fiolet jest niezwykle elegancką barwą. Stał się również symbolem młodości i poszukiwania wolności. Posiada szereg tonacji: od jasnej lawendy aż po odcienie śliwki i ciemnych winogron. Dodatki w tym kolorze doskonale prezentują się z szarością, brązem, złotem, bielą oraz żółcią. Jakie dodatki i meble wybrać by nasze mieszkanie zyskało niepowtarzalny urok?Fiolet jest niezwykle elegancką barwą. Stał się również symbolem młodości i poszukiwania wolności. Posiada szereg tonacji: od jasnej lawendy aż po odcienie śliwki i ciemnych winogron. Dodatki w tym kolorze doskonale prezentują się z szarością, brązem, złotem, bielą oraz żółcią. Jakie dodatki i meble wybrać by nasze mieszkanie zyskało niepowtarzalny uro

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.