Kolorowe krzesła na balkon i taras

Gdy zaświecą pierwsze promienie wiosennego słońca, warto być przygotowanym i uczcić ten moment relaksując się na uporządkowanym balkonie. Choć na sianie czy sadzenie większości roślin może być jeszcze za wcześnie, marzec to najlepszy moment, by zacząć rozglądać się za nowymi meblami.

Niezależnie od tego, jakiej wielkości jest twój balkon lub taras, podstawowym elementem jego wyposażenia zawsze jest krzesło. Na niektórych zmieści się jedno, na innych cały zestaw wraz ze stolikiem. Najnowsze aranżacje zewnętrznych przestrzeni czarują kolorami. Coraz częściej źródłem inspiracji są tarasy w stylu włoskim, greckim lub arabskim. Wybraliśmy kolorowe krzesła, które pomogą ci uzyskać podobny efekt. 

Krzesła metalowe

Metalowe krzesła mają wiele zalet, dlatego w naszym zestawieniu pojawiają się na pierwszym miejscu. Przede wszystkim są wytrzymałe - zniosą zarówno niszczące działanie niekorzystnej pogody jak i uszkodzenia mechaniczne. Balkon lub taras powinny być miejscem wygodnym, tzn. w przeciwieństwie do mieszkania, w którym pozwalamy sobie na kruche i delikatne rzeczy ze względów estetycznych, na zewnątrz powinna rządzić możliwość swobody ruchu i praktyczność. Kolorowe krzesła z metalu będą pasować do stołu z tego samego surowca, jak również do modeli drewnianych i szklanych. Industrialny design w połączeniu z nowoczesną kolorystyką to aktualnie jeden z najważniejszych trendów we wzornictwie. Niebieski mocno kojarzy się z wystrojem w stylu greckim, a żółty i oliwkowa zieleń - z tarasami w Toskanii. Nawet jeśli metalowe krzesła trochę się "zużyją", nadal będą wyglądać atrakcyjnie. 

Kolorowe krzesła z metaluKolorowe krzesła z metalu Źródło: www.bloglovin.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Krzesła z tworzywa sztucznego

Krzesła z tworzywa sztucznego są jeszcze bardziej odporne za niekorzystne warunki atmosferyczne (nie odpryskuje z nich farba), są lekkie i łatwe do przenoszenia. Oprócz tego są dużo wygodniejsze niż krzesła z metalu (w ich wypadku mogą przydać się poduszki). Wybrane przez nas modele nie mają nic wspólnego ze staroświeckimi krzesłami z plastiku - są nowoczesne i mają designerskie kształty. Przy niewielkim balkonie istotne może okazać się to, że plastiki łatwiej złożyć jeden w drugi (są bardziej elastyczne). Najlepiej pasują do nowoczesnych tarasów, gdzie dominuje metal i szkło, a także z tych z drewnianą podłogą. Raczej nie polecamy łączyć ich z kafelkami, ponieważ efekt może okazać się zbyt "chłodny".

Krzesła ze sztucznego tworzywa na balkon lub tarasKrzesła ze sztucznego tworzywa na balkon lub taras Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Krzesła drewniane

Drewniane krzesła z pewnością są najmniej praktyczne, ale za to mają w sobie najwięcej uroku! Drewno kojarzy się z naturalnością, ciepłem i tradycją. Wprowadza do aranżacji poczucie stabilności i łagodzi surowe akcenty. Drewniane krzesła niekoniecznie muszą być brązowe. Te zachowujące naturalne odcienie pomieszaj  z kolorowymi tak, aby uzyskać własną, oryginalną kompozycję. Możesz mieszać nie tylko barwy, ale również formy krzeseł (zaokrąglone, kanciaste, z podłokietnikami lub bez itd). Inspiracji szukaj w klimatycznych aranżacjach południowych knajpek, w których nigdy nie brakuje urokliwych, drewnianych mebli.

Drewniane krzesła na balkon lub tarasDrewniane krzesła na balkon lub taras Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.