Pokój dziecięcy bez księżniczek i samochodzików? To się może udać!

Urządzasz pokój dziecięcy, ale nie jesteś fanką typowych wystrojów z popularnymi motywami dla dziewczynek i chłopców? Wybraliśmy meble i dodatki, które stworzą przytulne, ale nie tandetne pomieszczenie dla twojego malucha.

Aranżacja pokoju dla dziecka to duże wyzwanie. Trzeba pogodzić upodobania malucha z własnym gustem i stylem całego mieszkania. Z jednej strony typowe niebieskie lub różowe pokoje z dziecięcymi mebelkami wydają się spełnieniem marzeń, z drugiej coraz więcej rodziców dba o to, by aranżacja była bardziej neutralna i szybko się nie znudziła. Oto nasze propozycje mebli i dodatków do pokoju dziecięcego bez popularnych wzorów, ale równie pięknych i wpisujących się w gusta małych domowników.  

Pokój dla dziewczynki

Pokój dla dziecka to nie tylko miejsce do spania i do nauki. Nadasz mu dużo bardziej przyjazny wygląd dzięki meblom służącym również do zabawy i relaksu. Sprawdzi się tutaj zarówno klasyczne łóżko, jak i rozkładana kanapa w odważnym kolorze. Oprócz tego, warto wykorzystać w pokoju dziecięcym nadzwyczajną moc poduszek. Z sukcesem zastąpią one kolejne krzesełka, a do tego otulą do snu i przydadzą się też do zabawy. W pokoju córki musi się znaleźć także biurko do nauki oraz miejsce, w którym będzie mogła przechowywać swoje skarby - zarówno ubrania, jak i zabawki i inne drobiazgi. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie neutralnych kolorów na ścianach i podłodze, jako bazy, zaś kolorowe dodatki ożywią wnętrze i nadadzą mu osobistego charakteru. 

Pokój dla dziewczynkiPokój dla dziewczynki kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, IKEA

Pokój dla chłopca

W pokoju dla chłopca możesz wykorzystać podobne pomysły, zmieniając nieco kolorystykę wystroju. Wielu młodych chłopców lubi takie kolory jak zielony, niebieski czy szary. Do pokoju syna  możemy również wybrać odważne wzory (pasy, zygzaki), które wprowadzą do wnętrza dynamizm i zabawowy charakter. Ściany można ozdobić plakatami lub naklejkami. Poza praktycznymi elementami jak miejsce do spania, nauki i przechowywania, warto pomyśleć również o elementach, które pozwolą chłopcu rozładować nadmiar energii. Świetnie sprawdzają się np. materace i maty treningowe, na których bezpiecznie można popisywać się sportowymi wyczynami czy drabinki do wspinaczki. 

Pokój dla chłopcaPokój dla chłopca kolaże redakcja, fot. materiały partnerów, IKEA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.