Wiosenne porządki: czysta łazienka

Wiosna to idealny czas na rozpoczęcie gruntownych porządków w naszych domach. Porządki nie muszą być męczące i wyczerpujące! Dzisiaj przygotowaliśmy dla was skuteczne porady na szybkie posprzątanie łazienki. Dzięki nim uporządkujesz ją sprawnie i skutecznie.

czyszczenie łazienkiczyszczenie łazienki shutterstock

Pierwszą zasadą czyszczenia łazienki jest systematyczność. To pomieszczenie, które powinno być sprzątane co kilka dni, ponieważ jest często użytkowane i zbiera się w nim brud. Do sprzątania polecamy założyć rękawiczki, ponieważ specyfiki używane do czyszczenia łazienki mogą podrażnić delikatną skórę dłoni.

Na początku myjemy podłogę i zabieramy się za dywaniki. Ich regularne wymienianie jest bardzo ważne: powinny być prane przynajmniej raz w tygodniu. Do mycia podłogi najłatwiej jest użyć mopa oraz specjalnego płynu do podłóg. Wybierz taki, który jest przeznaczony do tworzywa, z jakiego wykonana jest podłoga w twojej łazience. Najbardziej praktyczne są produkty wielofunkcyjne, czyli takie, które będziesz mogła użyć również do innych czynności. 

Ważne jest dokładne umycie umywalki oraz wanny lub prysznica. To w tych miejscach najczęściej zbiera się brud, a na niemytych systematycznie może pojawić się kamień i rdza. Dlatego dokładnie wyczyść również baterie i korki.Użyj do nich specjalnych produktów, które szybko poradzą sobie z zanieczyszczeniami. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.