Najwygodniejsze fotele - przegląd modeli

Czego nie może zabraknąć w miejscu do relaksu i odpoczynku? Obowiązkowo musi znaleźć się tam fotel. Doskonale uzupełni on też aranżację salonu. Sprawdziliśmy, jaki powinien być wygodny fotel i wybraliśmy najładniejsze modele.

Fotel to synonim odpoczynku i relaksu. Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie braku tego mebla w mieszkaniu. Fotel może być częścią zestawu wypoczynkowego lub całkowicie odróżniającym się elementem, który ożywi aranżację lub nada jej zupełnie innego charakteru i stylu.

Jaki powinien być wygodny fotel?

Wygodny fotel powinien mieć miękkie i szerokie siedzisko, a także oparcie, które będzie dobrze wyprofilowane. Dlaczego to takie ważne? Nasz kręgosłup zyska stabilne oparcie, zagwarantujemy sobie wygodę i będziemy czuć się komfortowo nawet podczas długiego czasu spędzonego w pozycji siedzącej.

Za jeden z najwygodniejszych foteli uznawany jest popularny uszak, z wysokim oparciem oraz podłokietnikami. Do relaksu świetnie sprawdzi się także fotel bujany lub miękki model z podnóżkiem.

Wybór rodzaju fotela powinien być uzależniony od ulubionej pozycji do wypoczynku. Osobom lubiącym czytać książki i oglądać filmy przypadną do gustu modele umożliwiające wygodne siedzenie, z kolei miłośnicy drzemek powinni wybrać fotel gwarantujący pozycję półleżącą bądź model z podnóżkiem.

Na komfort użytkowania fotela duży wpływ ma tkanina obiciowa oraz rodzaj wypełnienia siedziska. Na tapicerkę najczęściej wykorzystuje się skórę, welur, żakard lub bawełnę. Do wypełnienia stosowane są sprężyny, granulat styropianowy lub pianka, dzięki czemu fotel dopasuje się do kształtu ciała użytkownika.

Jaki model fotela wybrać, by pasował do wnętrza?

Doskonałym pomysłem jest, aby fotel pasował do całej aranżacji. Jeśli jednak chcemy, by fotel wyróżniał się, warto wybrać model o designerskiej formie lub nietypowym kolorze. Warto jednak przede wszystkim wziąć pod uwagę kwestię wygody.

Jeśli salon utrzymany jest w klasycznej tonacji, sprawdzą się fotele z wyszywanym obiciem lub lekkimi pikowaniami. W nowoczesnych aranżacjach strzałem w dziesiątkę będą fotele o intensywnych barwach, które ożywią aranżację i będą pięknie się prezentowały.

Pamiętajmy, by na małym metrażu ustawić tylko jeden fotel. Jeśli będzie ich więcej, wnętrze optycznie wyda się jeszcze mniejsze.

Poniżej znajdziecie wybrane przez nas najwygodniejsze i najmodniejsze modele foteli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.