Rowerek stacjonarny - na co zwrócić uwagę przy zakupie? Przegląd modeli w róznych przedziałach cenowych

KM
04.04.2019 11:00
Chcesz zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale wykręcasz się brakiem czasu? Nie chcesz chodzić na fitness siłownię, a najlepiej byłoby potrenować w domu? Jeśli lubisz jeździc na rowerze, mamy na to sposób! Od teraz możesz jeździć niezależnie od pogody, we własnym mieszkaniu. Jak wybrać rowerek stacjonarny? Podpowiadamy!

Rowerek stacjonarny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli. Jeśli jesteś nastawiony na zakup, przede wszystkim określ kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na sprzęt, to zdecydowanie ułatwi i zawęzi wybór w sklepie. Kolejną kwestią jest zdecydowanie czy szukamy sprzętu jedynie do pedałowania dla relaksu i poprawy kondycji czy potrzebujemy roweru, na którym wykonamy intensywne ćwiczenia. Jeśli stawiasz na pierwszą opcję, w zupełności wystarczy rowerek stacjonarny wyposażony w podstawowe funkcje. Wielkość sprzętu powinna być także dopasowana do rozmiarów pomieszczenia, na małym metrażu, duży rower będzie przeszkadzał.

Najważniejsze, żeby rower był stabilny, wygodny i łatwy w użyciu. Ćwiczenia wykonujemy w pozycji siedzącej lub stojącej, dlatego ważne jest wygodne siodełko. Świetnie sprawdzą się modele wyposażone w nakładkę żelową, która pełni funkcję amortyzującą, a jednocześnie nie dopuszcza do obtarć i odparzeń.

Koniecznie warto sprawdzić czy wybrany przez nas model roweru stacjonarnego posiada regulację kierownicy i siedzenia, a jeśli tak, w jakim zakresie można je ustawiać. Rowery mają także ograniczenie masy użytkownika, należy sprawdzić czy osoba, która będzie na nim ćwiczyła mieści się w tym przedziale wagowym.

Rowerki stacjonarne do 550 złotych:

Rowerek stacjonarny – czy warto go mieć?

Jazda na rowerze stacjonarnym to świetny sposób na poprawę kondycji, skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów, pod warunkiem regularnych ćwiczeń, które mogą być zaburzane przez niesprzyjającą pogodę. Rower stacjonarny to możliwość ćwiczenia bez wychodzenia z domu. W tym samym czasie możemy oglądać ulubiony film i pojeździć w wolnej chwili. Ćwiczenie na rowerku minimalizuje ryzyko kontuzji i pozwala ćwiczyć nawet osobom starszym. Warto podkreślić, że nie obciąża stawów i polecane jest także osobom po zawale serca, jako forma rehabilitacji.

Rowerki do 1000 zlotych:

Podsumowując, rower stacjonarny to sprzęt warty zakupu. Należy jednak dostosować go do swoich potrzeb i przemyśleć, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na jego zakup. To obowiązkowy sprzęt dla każdej aktywnej osoby, który pozwoli trenować niezależnie od pogody na zewnątrz!

Profejsonalne rowery stacjonarne powyżej 1000 zlotych:

Więcej o: