Niezbędne narzędzia ogrodowe do sadzenia roślin i warzyw: top 18

WB
30.03.2020 13:30
Niezbędne narzędzia ogrodowe dla wszystkich miłośników prac w ogrodzie i szklarni. Są lekkie, poręczne i łatwe w przechowywaniu. To 18 must have każdego ogrodnika.

Wiosna to świetny okres na sadzenie wielu roślin i warzyw. Zanim jednak znajdą się w glebie należy odpowiednio przygotować miejsce, w którym będą rosły. Dlatego jeszcze przed sadzeniem warto uporządkować ziemię, usunąć chwasty, pozbyć się liści czy gałęzi.

Dzięki wybranym narzędziom wszystkie prace ogrodowe będą prostsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a rośliny otrzymają odpowiednie warunki do wzrostu. Idealnie sprawdzą się w małych ogródkach oraz szklarniach.

To przedmioty do usuwania chwastów, użyźniania gleby, kopania, podlewania czy usuwania insektów. To narzędzia must have w każdym ogrodzie. 

Kultywator ręczny Tornadica Top Shop.Kultywator ręczny Tornadica Top Shop. Fot. Tornadica

Jak sadzić rośliny?

Przed posadzeniem rośliny najlepiej umieścić jej korzeń w wodzie. Wystarczy chociaż na 10 minut. Po przygotowaniu ziemi należy wykopać dołek, który będzie większy od doniczki sadzonej rośliny. Jego spód warto wypełnić odpowiednim drenażem, dosypując trochę drobnego żwiru, a następnie ziemi ogrodowej wymieszanej z torfem lub podłożem odpowiednim dla danego gatunku rośliny. Kolejny krok to umieszczenie rośliny w przygotowanym miejscu i zasypanie jej korzenia ziemią. Potem warto obficie podlać sadzonkę i wysypać wokół niej ściółkę. Może być to na przykład kora czy drobny kamień. 

Multigrabie 8 w 1 Ruwi.Multigrabie 8 w 1 Ruwi. Fot. Ruwi

Po około 2-4 tygodniach od posadzenia rośliny warto wykonać pierwsze nawożenie. Najlepszym wyborem będą specjalne produkty dla danego gatunku. 

W ogrodzie dobrze sprawdzają się również akcesoria z funkcją odstraszania insektów.